Bezpłatne doradztwo kredytowe - jak i kiedy warto z niego skorzystać?

Bezpłatne doradztwo kredytowe - jak i kiedy warto z niego skorzystać?

Każdy kto choć raz potrzebował wspomóc się za kredytem wie, jak skomplikowanym i czasochłonnym zadaniem może być porównanie ofert wielu instytucji, aby znaleźć tę najkorzystniejszą i najlepiej dopasowaną opcję. Wielu ludzi niestrudzenie poszukuje informacji na własną rękę i o ile część z nich jest w stanie przebić się przez warstwy nieprawdziwych i nieaktualnych informacji, aby odnaleźć rzetelne źródło, to jednak większa część rezygnuje nie uzyskawszy żadnej konkretnej i cennej wiedzy, kierując swe kroki do losowo wybranej instytucji i trzymając kciuki, aby ten wybór był najlepszym z możliwych. Czy jednak jest możliwość, aby nie tracić czasu i jednocześnie być pewnym, że podpisana właśnie umowa kredytowa jest najlepsza z możliwych? Oczywiście, wystarczy tylko spotkać się z dobrym i doświadczonym ekspertem kredytowym!

Po co prosić o pomoc skoro wszystkie informacje znajdują się w internecie?

Wyobraź sobie sytuację, że coś Ci dolega. Ból nie ustępuje, staje się nieznośny i potrzebujesz pilnej i fachowej pomocy. O ile część osób próbuje szukać pomocy w internecie, opisując swoje objawy w internetowej wyszukiwarce, to jednak większość osób wie, jak kiepski jest to pomysł. Autodiagnoza naszego przypadku w internecie, często może prowadzić do wniosku, że cierpimy na nieuleczalną chorobę i nasze dni są już policzone, choć w rzeczywistości możemy cierpieć na zwykłe przeziębienie, a kilka dni odpoczynku, bądź zmiana nawyków postawi nas na równe nogi. Bardzo podobnie działa to w przypadku poszukiwań rozwiązań finansowych za pomocą wyszukiwarek. Szukając kredytów hipotecznych, firmowych bądź gotówkowych możemy natknąć się na oferty banków, które od dawna nie istnieją bądź działają dalej, ale pod zmienionym szyldem. Na wielu portalach w dalszym ciągu można uzyskać zaproszenie, aby wziąć kredyt w Raiffeisen Banku, Biz Banku, Deutsche Banku czy w Eurobanku, mimo że od dłuższego czasu banki te nie działają już w Polsce i zaciągnięcie tam jakiegokolwiek zobowiązania jest po prostu niemożliwe.

Często też warunki cenowe podawane na stronach nie ulegają jakiejkolwiek aktualizacji. W dalszym ciągu można spotkać strony, gdzie czas zatrzymał się wiele lat temu i np. marże kredytów hipotecznych oscylują w okolicach 1-1,5%, co w obecnych czasach jest praktycznie nie do osiągnięcia. Inna sprawa jest taka, że czasami wyszukiwarki nie uwzględniają wszystkich ofert kredytowych z największych banków, przez co rankingi te są nie do końca wartościowe. W przypadku spotkania z niezależnym doradcą kredytowym, którego praca polega na śledzeniu ofert wielu banków, zyskujesz pewność, że przygotowana dla Ciebie propozycja będzie w 100% aktualna i nie będzie różniła się od tej, jaką otrzymasz bezpośrednio w banku.

Ktoś z rodziny ma kredyt w banku X, więc po co sprawdzać inne oferty?

Podejmowanie decyzji zakupowych ze względu na rekomendacje najbliższych jest chyba jednym z najpopularniejszych zachowań wszystkich ludzi. Nieważne czy szukamy odkurzacza za 200 zł czy interesuje nowy samochód z salonu – zawsze chętnie słuchamy rad najbliższych, szczególnie tych bardziej doświadczonych i przede wszystkim mniej lub bardziej zadowolonych ze swoich zakupów. Uzyskujemy od nich subiektywną opinię na temat danego produktu i w zależności od poziomu zadowolenia otrzymujemy pogląd na jakąś rzecz.

Niestety jest to kolejna sprawa, której nie należy odnosić do rynku finansowego, ponieważ jest on dużo bardziej złożony, a przede wszystkim prawie cały czas się zmienia. Przykładowo, fakt że Twoi rodzice posiadają kredyt np. w banku PKO BP, wcale nie musi oznaczać, że i dla Ciebie oferta tego banku będzie najbardziej optymalna. Na przykładzie kredytu hipotecznego, oferty wielu banków różnią się od siebie ze względu na wysokość wymaganego wkładu własnego, wiek najstarszego kredytobiorcy, rodzaj uzyskiwanego dochodu, maksymalny okres kredytowania, walutę kredytu i wiele innych czynników. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, że skoro ktoś uzyskał kredyt w ING Banku, Pekao SA lub w mBanku to oferta dla Ciebie w tych bankach również będzie najkorzystniejsza. Żadne z ofert kredytów nie są takie same i różnią się one na wielu płaszczyznach. Taką wiedzę na temat najistotniejszych różnic możesz uzyskać tylko na spotkaniu bezpośrednio w placówkach banków na trzech różnych wizytach, bądź na jednym spotkaniu z ekspertem kredytowym, który reprezentuje jednocześnie wiele instytucji.

Co zyskuję korzystając z pomocy eksperta?

Najważniejszą korzyścią jest ogromna oszczędność czasu. Wiele osób nie ma go zbyt wiele, a część osób woli przeznaczyć go na coś innego, niż wypełnianie wniosków kredytowych w różnych placówkach banków. Z ekspertem możesz wypełnić te dokumenty dużo szybciej i, co najważniejsze, nie musisz robić tego w placówce. Ogromną zaletą doradców kredytowych jest ich mobilność, co oznacza, że jeśli nie możesz wyrwać się z domu, ponieważ nie masz z kim zostawić dzieci, to możesz poprosić specjalistę o to, aby umówił się z Tobą w domu lub w dowolnie wskazanym przez Ciebie miejscu. Co więcej jako doradca kredytowy pomogę Ci w skompletowaniu potrzebnych dokumentów do banku, a informację o nich wyślę praktycznie od ręki na maila. I to wszystko bez jakichkolwiek opłat. Dlatego jeśli planujesz wziąć kredyt i jeszcze się wahasz, to mam nadzieję, że po tej lekturze podejmiesz właściwą decyzję i spotkamy się w moim biurze centrum Łodzi!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy