Eksperci NCBR zapraszają na rozmowy o dotacjach 17 czerwca w SkyHub

Eksperci NCBR zapraszają na rozmowy o dotacjach 17 czerwca w SkyHub

Łódzkie firmy skutecznie zdobywają dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. Eksperci NCBR zapraszają na rozmowy o dotacjach 17 czerwca w SkyHub.

17 czerwca w łódzkim SkyHub odbędzie się spotkanie z cyklu NCBR dla Firm. Wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój). Przedstawiciele regionalnych firm będą mieli możliwość uzyskania praktycznej wiedzy jak zdobyć dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację innowacyjnych projektów.

Przedsiębiorcy z województwa łódzkiego chętnie sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów i nowoczesnych przedsięwzięć. Z samego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, o którym mowa na spotkaniach, w samych latach 2016 - 2018 NCBR przeznaczyło na dofinansowanie projektów w regionie województwa łódzkiego ponad 700 milionów złotych. Jedną z firm, która dzięki środkom z NCBR rozwija nowatorski projekt jest PIXEL Technology. Łódzka firma przygotowuje „Wirtualny szpital”, czyli oparty o sztuczną inteligencję system edukacyjny dla studentów medycyny i pielęgniarek. Rozwiązanie połączone z systemem szpitalnym i urządzeniami medycznymi, analizuje zdarzenia i tworzy scenariusze nauczania studentów, którzy uczestniczą w przypominającej realia „grze” i odbywają wirtualny staż. Przedstawiciele firmy będą uczestnikami spotkania. Opowiedzą o swoich doświadczeniach przy aplikowaniu i realizacji projektu.

W ramach „Szybkiej ścieżki”, największego programu wsparcia innowacyjnych projektów w przedsiębiorstwach, firmy mogą otrzymać od kilkuset tysięcy do kilkudziesięciu milionów złotych dofinansowania na działalnoś

rozwojową i wspieranie innowacyjnych projektów biznesowych. Starać się mogą o nie zarówno duże firmy jak i start-upy, które realizują innowacyjne projekty, polegające na opracowaniu nowej lub rozwojowi już istniejącej technologii. Beneficjenci mogą liczyć na dofinansowanie 80 procent ich projektu. Pozostałe 20 procent musi pochodzić ze środków własnych. W tym roku nowością jest możliwość udziału w konkursie nie tylko samych firm, ale także konsorcjów przedsiębiorców i jednostek naukowych.

Budżet tegorocznej edycji „Szybkiej Ścieżki” to aż 2,25 miliarda złotych!

Zapraszamy przedsiębiorców z regionu, którzy planują realizację prac badawczo-rozwojowych na spotkanie NCBR dla Firm. Składa się ono z dwóch części: informacyjnej i warsztatowej. W jego trakcie eksperci NCBR prezentują możliwości uzyskania dofinansowania na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań lub udoskonalenie już istniejących produktów lub usług. Przedstawiane są zasady udziału i kryteria oceny w konkursach NCBR finansowanych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Przedsiębiorcy mają również możliwość odbycia indywidualnych spotkań z ekspertami, w trakcie których mogą przeanalizować założenia swojego pomysłu i uzyskać porady dotyczące przygotowania projektu B+R.

Eksperci NCBR pokażą konkretne przykłady realizowanych, bądź wdrożonych innowacyjnych projektów dofinansowanych z POIR. Uczestnikiem spotkania będzie również beneficjent, który już realizuje projekt dofinansowany przez NCBR. W Łodzi o swoich doświadczeniach przy aplikowaniu i realizacji projektu opowie przedstawiciel firmy PIXEL Technology sp. z o. o. Firma przygotowuje awangardowy projekt „Wirtualny szpital” czyli oparty o sztuczną inteligencję system edukacyjny dla studentów medycyny i pielęgniarek.

Spotkania dla przedsiębiorców oraz jednostek naukowych realizowane są w całej Polsce od 2018 roku. Do tej pory odbyło się ich blisko 60. Przed nami kolejne!

Na spotkaniu NCBR dla Firm każdy przedsiębiorca może dowiedzieć się, jak dobrze zaplanować projekt B+R, na co ma prawo przeznaczyć uzyskane z NCBR dofinansowanie, jak wdrażać rezultaty projektu czy poznać zasady uzyskiwania i rozliczania dofinansowania.

Szczegółowy program spotkania NCBR dla Firm. Wsparcie przedsiębiorców z POIR, oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.NCBRdlaFirm.pl. Spotkania są bezpłatne.

 

Kontakt dla mediów : Izabela Lewandowska NCBR, izabela.lewandowska@ncbr.gov.pl

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy