Giełda transportowa – jak sprowadzić przez nią samochód?

Giełda transportowa – jak sprowadzić przez nią samochód?

Zapotrzebowanie na auta używane jest w Polsce cały czas bardzo duże. Przyczyniają się do tego głównie wysokie ceny nowych samochodów w stosunku do zarobków przeciętnego Polaka. Częstym wyborem staje się kilkuletni pojazd, sprowadzony z zagranicy. Nie może być on zanadto wyeksploatowany, a przy tym cena musi być konkurencyjna. Żeby spełnić ten drugi warunek, każda firma zajmująca się sprzedażą aut powinna wziąć pod uwagę skorzystanie z giełdy transportowej jako elementu optymalizacji kosztów przewozu pojazdów. 

Jak funkcjonuje giełda transportowa? 

To przystępne rozwiązanie jest bardzo intuicyjną platformą internetową, zrzeszającą sprzedawców, pośredników oraz kupujących. Jest to prosty środek, który eliminuje konieczność skomplikowanego procesu poszukiwania odpowiedniego przewoźnika. Przykładowo, będąc przedsiębiorcą z centralnej Polski, nie trzeba przeszukiwać internetu i wpisywać haseł typu „transport samochodów w Łódzi”. Wystarczy bowiem na giełdzie transportowej złożyć zlecenie i wybrać najbardziej pasującą nam ofertę. W odpowiedzi na zapytanie pojawia się ich zazwyczaj wiele. 

Nie trzeba się tu też wcale przejmować rejonizacją firmy, gdyż na potrzeby transportowe klientów odpowiadają oferenci z całego kraju. Po wyborze przewoźnika jest możliwość skontaktowania się z nim zarówno przed rozpoczęciem świadczenia usługi transportowej, jak i w trakcie jej trwania. Często też etapy realizacji można śledzić z wykorzystaniem geolokalizacji lawety. 

Ponadto nie ma problemu z nawiązaniem bardziej długofalowej współpracy z daną firmą transportową, jeśli zleceniodawca będzie zadowolony z wykonanej usługi. Poza ceną ważna jest też bowiem terminowość takiej realizacji, szczególnie dla przedsiębiorstw z sektora sprzedaży aut używanych. Przy wykorzystaniu giełdy transportowej znikają też wszelkie kwestie formalne związane z transportem samochodów. Kwestia braku konieczności załatwiania potrzebnej dokumentacji przez zleceniodawcę sprawia, że z tego rozwiązania warto również skorzystać w przypadku chęci jednorazowego sprowadzenia pojazdu z zagranicy.  

Zalety giełdy transportowej 

To, co więc świadczy na korzyść działania na giełdzie przewoźników, to przede wszystkim: 

  • łatwość obsługi takiej platformy internetowej, 
  • możliwość szybkiego wybrania korzystnej oferty transportowej spośród wielu, 
  • dobry kontakt ze zleceniobiorcą, 
  • gwarancja bezpieczeństwa usługi, 
  • brak konieczności składania odpowiednich dokumentów, związanych z realizowanym transportem. 

Wszystkie powyższe zalety niosą ze sobą realną korzyść ekonomiczną dla klienta, poprzez skrócenie czasu poszukiwania przewoźnika oraz sprawniejszą realizację zlecenia. Giełda transportowa niesie ze sobą jednak również wiele zalet dla przewoźników. Poprzez sprawną realizację usługi można bowiem w łatwy sposób pozyskać klienta nawet na wiele lat oraz lepiej zaistnieć na rynku. Nawet jeśli dana firma nie należy do wielkich przedsiębiorstw transportowych. 

Uniwersalność giełdy transportowej 

Osoba prywatna, planująca sprowadzenie auta spoza granic Polski, również może skorzystać z platformy w celu zlecenia przewozu. Jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż będąc niejednokrotnie laikiem w tej dziedzinie, klient ma problem z załatwieniem niezbędnej dokumentacji. Również, nie orientując się często w realiach cenowych transportów zagranicznych, osoba prywatna może być narażona na skorzystanie z nieuczciwej oferty. Natomiast działając na giełdzie transportowej, można porównać oferty kilku firm przewozowych, zdobywając przy tym niezbędną wiedzę o kosztach sprowadzenia samochodu. 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy