Czy Microsoft Office działa na Macu? Jak go zainstalować?

Czy Microsoft Office działa na Macu? Jak go zainstalować?
Pakiet Office daje ogromne możliwości niezależnie od urządzenia, z którego korzystasz, ułatwiając pracę niemal w każdej branży. Czy Microsoft Office działa na Macu? I jak go zainstalować? Przedstawiamy instrukcję krok po kroku.

Czy Microsoft Office działa na Macu?

Microsoft Office zna praktycznie każdy. Pakiet składa się z kilku programów, które usprawniają wykonywanie obowiązków w pracy. Umożliwiają pisanie, tworzenie prezentacji, a także dokonywanie mniej lub bardziej skomplikowanych obliczeń. Pakiet Office dostępny jest nie tylko na komputery z systemem operacyjnym Windows, ale również macOS, czyli urządzenia marki Apple. Nie ma najmniejszego problemu, aby zainstalować Worda, PowerPointa, Excela czy Outlooka. Programy te działają zarówno na Macach z procesorem Intela, jak i autorskim układem od Apple. Aby zainstalować pakiet Office, komputer musi spełnić kilka wymagań. Musi to być system operacyjny macOS High Sierra albo nowszy oraz obecność co najmniej 10 GB wolnej przestrzeni dyskowej, potrzebnej do instalacji aplikacji na dysku. Warto dodać, że Microsoft Office działa na 64-bitowych komputerach.

Usługa Office 365 – innowacja dla komputerów Mac

Świetnym rozwiązaniem jest usługa Office 365 dostępna w sklepie Mac App Store. Jako użytkownik komputera z logo nadgryzionego jabłuszka możesz za pomocą jednego kliknięcia pobrać połączony z chmurą pakiet Office, który obejmuje pełne instalacje programów: Excel, Word, PowerPoint, OneNote, Outlook oraz OneDrive i to zawsze w aktualnej wersji. Jednak to nie wszystko! Usługę stworzono tak, aby dopasować ją, jak najlepiej do środowiska Apple i systemy macOS. Oferuje m.in. tryb ciemny, Pliki na żądanie usługi OneDrive, kamerę Continuity oraz obsługę paska Touch Bar na MacBook Pro. Dzięki połączeniu z chmurą masz dostęp do całej zawartości z każdego urządzenia. Możesz również korzystać z możliwości, jakie daje sztuczna inteligencja, aby stworzyć atrakcyjną zawartość. Te wszystkie możliwości tworzą środowisko, które ma charakterystyczny wygląd pakietu Office, ale jest zaprojektowane typowo dla komputerów Mac.

Jak aktywować Microsoft Office dla komputerów Mac?

Aktywowanie pakietu Office dla komputerów Mac jest banalne. W pierwszej kolejności musisz zrealizować, a następnie zainstalować pakiet na Macu. Dopiero wtedy możesz przejść do aktywacji, którą przeprowadzisz w kilku prostych krokach:

  1. Na górnym pasku menu kliknij w Finder > Aplikacje, a następnie przewiń w dół do Microsoft Office.
  2. Otwórz jedną z aplikacji pakietu Office np. Word. Po pojawieniu się otwartego okna "Co nowego w programie Word" wybierz Wprowadzenie.
  3. Pojawi się ekran z napisem "Zaloguj się, aby aktywować pakiet Office", a pod nim przycisk "Zaloguj", który należy kliknąć.
  4. Następnie wprowadź adres e-mail i kliknij przycisk Dalej.
  5. Wprowadź hasło, które jest skojarzone z podanym adresem e-mail i wybierz przycisk Zaloguj.
  6. Poczekaj, aż system sprawdzi, czy masz ważną licencję. Jeżeli masz, to pakiet zostanie aktywowany.
  7. Po udanej aktywacji wystarczy kliknąć przycisk "Zacznij używać programu", aby móc korzystać z danej aplikacji.

Więcej praktycznych porad znajdziesz na stronie https://idream.pl/mac/programy.html

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy