Jak zostać modelką

Jak zostać modelką

Niejedna kobieta marzy o tym, aby zostać modelką. W większości przypadków poszukiwane są dziewczyny wysokie, zgrabne i szczupłe, ale nie zawsze. Pojawiają się również ogłoszenia dla pań, które są niższego wzrostu i nie mogą pochwalić się nienaganną sylwetką. Jak więc zostać modelką?

Może to Ty jesteś tą osobą?

Nie martw się, jeśli nie masz idealnej figury, bo modelką można zostać za to „coś”, czego nie ma kto inny. Wielokrotnie poszukuje się osób mających oryginalną urodę, rude włosy, piegi i wiele innych cech, dzięki którym można zdobyć miejsce w wielu katalogach modowych. Nie musisz być do razu Miss Polonią, ale twarzą renomowanych pism i firm, którym będziesz reklamowała produkty.

Świat modelingu jest hermetyczny. Trendy wciąż się zmieniają i każdy może starć się o swoje miejsce na wybiegu czy w sesji zdjęciowej. Jest jednak kilka cech, które powinna mieć każda osoba marząca o karierze modelki. Na pewno powinnaś mieć zdrową skórą, wolną od blizn, przebarwień i innych nieestetycznych znamion. Liczy się również biust. Symetryczny i taki, który zmieści się w uniwersalny stanik. Nie bez znaczenia są włosy – gęste, zdrowe i lśniące – są mocną karta przetargową w karierze modelki. Oczywiście wzrost minimum 174 – jeśli jesteś niższa, nie martw się, bo możesz próbować swoich sił właśnie w świecie foto modelingu.

Jeśli Twoje wymiary są nieco większe lub zdecydowanie większe, masz jeszcze duże szanse na karierę jako modelka plus size. Wiele pań o krągłych kształtach, regularnych rysach twarzy i zadaje cerze oraz zdrowych włosach na stałe zadomowiło się na wybiegach. Te o niższym wzroście sprawdzają się jako fotomodelki. Oczywiście musisz czuć się dobrze w swoim ciele, bo to jest naprawdę widoczne dla innych.

Od czego zacząć starania w świecie modelingu?

Najważniejsze jest to, że masz cechy niezbędne do starania się o miejsce na wybiegu czy w profesjonalnych katalogach. Druga sprawa to odwaga, aby spełniać swoje marzenia. Następnie znajdź odpowiednią agencję, które pracują w wielu miejscach świata. Wtedy masz szanse na rozwój, zbieranie doświadczeń i poznawanie ciekawych ludzi. Jak znaleźć tę pierwszą wymarzoną pracę? Wpisz w wyszukiwarkę frazę np. „agencja modelek Łódź”, a wtedy zostaniesz przekserowana na konkretne strony agencji. Lepiej przejrzeć więcej i dokładnie każdą z nich, aby wybrać tę najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb.

Jak powinno wyglądać pierwsze spotkanie w takiej agencji? Musisz zainteresować swoim wyglądem i osobowością ludzi, którzy będą Cię przesłuchiwać. Nie wykonuj żadnego makijażu i zadbaj o naturalność. Jeśli chodzi o ubiór, to wystarczą zwykłe jeansy i t-shirt, który podkreśli atuty sylwetki.

Kolejna sprawa to wiedza, którą powinnaś nieustannie zdobywać, aby znać aktualne modowe trendy na świecie. Warto więc Glądach pokazy mody, czytać prasę branżową i utrzymywać kontakty z osobami ze świata modelingu. Czasami takie doświadczenia są niezbędne do wejścia na kolejny stopień kariery.

Musisz też liczyć się z licznymi niedogodnościami, które spotkasz na swojej drodze. Praca do późnych godzin, niewygodne ubrania i wyjazdy. Jeśli jednak naprawdę zależy ci na tej pracy, nie powinny stać się one dla Ciebie przeszkodą nie do przyjęcia.

Pamiętaj też, że cierpliwość jest również niezwykle istotna. Nie zrażaj się niepowodzeniami i krytycznymi opiniami, ale zawsze szukaj nowych możliwości do rozwoju i samorealizacji.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy