Kiedy mamy trochę lub więcej pieniędzy

Kiedy mamy trochę lub więcej pieniędzy
Wiadomo, że jeśli mamy trochę odłożonych pieniędzy to lepiej jest je w coś zainwestować niż zostawiać jako „bezczynne” w banku. Tylko w co zainwestować? To zależy od kwoty, jaką dysponujemy, naszej pomysłowości i stopnia naszej skłonności do ryzyka.

Jeśli nie mamy zbyt dużych środków

Na przykład, jeśli mamy tylko około 1000 złotych wolnych środków to czy możemy w coś zainwestować. Możemy – sposobów jest kilka. Po upadku jednej z giełd bitkoina kryptowaluty są co prawda u niektórych na cenzurowanym, mimo to są one faktem i raczej z rynku finansowego nie znikną. Zainwestowanie w pewne kryptowaluty może okazać się w przyszłości miłym zaskoczeniem. Jest to oczywiście ryzyko.

Co najmniej kilka możliwości inwestowania daje nam Internet. Możemy na przykład założyć bloga i korzystać z przychodów, jakie nam mogą dać reklamy. Miejmy jednak świadomość, że większość blogów jednak nie zarabia. Jednak przy odpowiednich zabiegach i z tego źródła możemy czerpać dochody. Ważna jest chwytliwa tematyka bloga i działania promocyjne. Przydają się kontakty z reklamodawcami, również z firmami, które chcą zamieszczać teksty sponsorowane.

Źródłem dodatkowych dochodów może być zamieszczenie ciekawego filmu (np. instruktażowego) na YouTube. Z tym też wiąże się zamieszczanie reklam.

Jeśli mamy trochę więcej środków

Załóżmy, że mamy na przykład 10 000 złotych. W takim wypadku do inwestowania również możemy wykorzystać Internet zakładając sklep internetowy. Coraz częściej spotykamy sklepy internetowe z artykułami unikalnymi. Część z nich reklamuje konkretne firmy. Miejmy jednak na uwadze to, że dobre funkcjonowanie takiego sklepu w dużej mierze jest zależne od dobrego pozycjonowania strony, a to też są dodatkowe koszty.

Mając 10 000 złotych możemy też pomyśleć o uprawianiu jakiegoś rodzaju rzemiosła, na przykład pamiątkarskiego. Część tej sumy wtedy byśmy wydali na materiały i narzędzia. Niektóre rodzaje rzemiosła swobodnie możemy realizować we własnym mieszkaniu.

Ponadto w ostatnich latach wyraźnie wzrosły ceny złota – zatem, posiadając 10 000 możemy zdecydować w tym wypadku na, bezstratną w dłuższej perspektywie, inwestycję.

A jeśli mamy więcej niż 10 000 złotych

Załóżmy, że posiadamy około 300 000 złotych. Wtedy już możemy pomyśleć o kupnie mieszkania po wynajem w dużym mieście. Możemy też zainwestować w grunt, na przykład w działkę inwestycyjną. Opłacalna może się okazać działalność rolnicza, choćby hodowla krów. Pod uwagę można wziąć działalność agroturystyczną lub zakup sprzętu wodnego pod wynajem.

Zainwestuj w https://mygr.pl/

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy