Co na trądzik w 2022

Co na trądzik w 2022

Co na trądzik w 2022

Pojawienie się niektórych zmian na twarzy nie jest niepokojące. Jeśli jednak jest o wiele więcej i to nie działa, możesz odczuwać uzasadniony niepokój.
Trądzik hormonalny może faktycznie obniżyć poczucie własnej wartości i znacznie obniżyć jakość życia. Oszpecające pryszcze, czerwone plamy i zgrubienia pod skórą twarzy, dekoltu, szyi i innych części ciała wymagają odpowiedniej pielęgnacji i leczenia. Na pocieszenie warto wspomnieć, że nie jesteście z tym problemem sami, bowiem trądzik pospolity jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry.

Sprawdź najnowszy ranking kosmetyków na trądzik 2022: https://hishine.pl/ranking/kosmetyki-na-tradzik/

Leczenie trądziku hormonalnego

Musisz pamiętać, że leczenie trądziku nie jest ani łatwe, ani szybkie. Na pierwsze efekty musimy poczekać. Zwalczanie tak zaawansowanych zmian skórnych wymaga wieloetapowego działania. Powinna obejmować podawanie wybranych leków indywidualnie, od dermatologa, kosmetologa oraz regularne stosowanie odpowiednich form pielęgnacji skóry wrażliwej i podrażnionej. Leczenie powinno być nadzorowane przez specjalistę, ponieważ błędy mogą prowadzić do blizn i przebarwień. Jeśli trądzik nie jest zbyt poważny, możesz dużo szybciej się go pozbyć. W tym celu stosuje się specjalne sztyfty na pryszcze na twarzy, zawierające głównie składniki takie jak kwas salicylowy, olejek z drzewa herbacianego oraz łagodzące podrażnienia — najczęściej oczar wirginijski lub wodę termalną. Ważna jest również profilaktyka – zbyt duże wysuszanie skóry przez słońce skutkuje reakcją obronną polegającą na uwolnieniu większej niż zwykle.

Kosmetyki do cery trądzikowej

Pielęgnacja skóry trądzikowej powinna zawierać preparaty przeznaczone do cery trądzikowej muszą zawierać składniki, które ograniczają rozwój drobnoustrojów, hamują produkcję sebum, łagodzą podrażnienia i oczyszczają gruczoły. Kluczową rolę odgrywają preparaty oczyszczające i złuszczające. Nie należy używać mydła. Jego wysokie pH przyczynia się do alkalizacji powierzchni skóry, tworząc dobre środowisko do namnażania się patogennych mikroorganizmów. Zamiast tego używaj specjalnych bezalkoholowych żeli oczyszczających. Zaleca się stosowanie peelingów enzymatycznych dwa razy w tygodniu, aby ograniczyć powstawanie zaskórników z innych zmian skórnych, co z pewnością pomoże wyleczyć trądzik.

Złota zasada to unikanie w kosmetykach substancji komodogennych, które najczęściej występują w produktach do twarzy. Zatykają pory i powodują nowe wykwity. Następujące składniki wykazują największy potencjał komodogenny : olej kokosowy, olej z kiełków pszenicy, olej o niskiej zawartości kakao, olej z nasion bawełny, parafina, kwas oleinowy, triglicerydy mirystynian kaprylowy i kaprynowy. Kosmetyki muszą zawierać substancje antyseptyczne, m.in. olejek z drzewa herbacianego, rozmaryn, kwas azelainowy oraz właściwości łagodzące i przeciwzapalne. Powinien również zawierać związki sebostatyczne – retinoidy, azalię, witaminę B6, związki cynku. Zabieg doskonale uzupełnia maseczka glinkowa do twarzy, która pomaga kontrolować połysk

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy