Jak skutecznie zrzucić nadmiar kilogramów po świętach?

Jak skutecznie zrzucić nadmiar kilogramów po świętach?

Boże Narodzenie to czas spotkań z bliskimi, ale i okres, podczas którego wiele osób nie zwraca uwagi na to, jakie składniki dostarcza swojemu organizmowi. Trudno oprzeć się aromatycznym potrawom i pysznym wypiekom. Święta jednak już za nami i warto pomyśleć, jak powrócić do dobrej formy.

Zdrowy rozsądek

Ludzki organizm ma to do siebie, że tyje szybko i bez wysiłku, jednak utrata zbędnych kilogramów powinna być dobrze przemyślanym procesem. Deficyt kaloryczny będzie przyśpieszał odchudzanie, ale stosowanie drakońskich diet obiecujących szybkie efekty nie jest dobrym rozwiązaniem. Mogą one bowiem powodować efekt jo-jo. Dietetyczne posiłki powinny zawierać odpowiednie proporcje makroskładników, a także wszystkie mikroskładniki  niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto również pamiętać, że kalorie kaloriom nierówne. Idealny przykładem są orzechy. W 100 gramach nerkowców znajduje się aż 556 kcal, jednak produkt ten zawiera wiele cennych minerałów, witamin oraz tłuszczów nienasyconych, dlatego ich spożywanie w rozsądnych ilościach jest wskazane dla osób chcących zredukować tkankę tłuszczową. Taką samą wartość kaloryczną ma półtoralitrowa butelka coli, która oprócz węglowodanów, nie dostarcza praktycznie żadnych składników odżywczych.

Brak czasu

Przygotowanie zdrowych potraw nie jest trudne. Trzeba jednak odpowiednio  gospodarować swoim czasem. Zapracowane osoby mogą skorzystać z usług cateringów dietetycznych w Łodzi, Warszawie i innych, również mniejszych miastach. To wygodne  rozwiązanie, które zdobywa coraz większą grupę zwolenników. Posiłki są planowane przez specjalistów do spraw żywienia, dzięki czemu odznaczają się wysoką jakością i odpowiednią zawartością składników odżywczych. Firmy uwzględniają również w swoim menu opcję dla wegetarian i osób nietolerujących laktozy oraz glutenu. Dietetyczne posiłki warto połączyć z aktywnością fizyczną. Można zapisać się na siłownię lub zdecydować się na alternatywne rozwiązania spacery, basen czy nordic walking.

Powrót do formy po świętach może wydawać się dość dużym wyzwaniem. Ale nie trać zapału! Istnieją rozwiązania, z których można skorzystać, aby ułatwić sobie dietetyczną przygodę. Zdrowe dania proponowane przez firmy cateringowe cieszą się dużym uznaniem klientów. Zdrowe posiłki można również przygotowywać na własną rękę, korzystając z licznych przepisów dostępnych w Internecie. Efekty takiego stylu życia przyjdą szybciej, niż mogłoby się wydawać, a co najważniejsze – powinny utrzymać się na dłużej.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy