Generator wodoru do wody – co to właściwie jest?

Generator wodoru do wody – co to właściwie jest?

Generator wodoru do wody bardzo często określany jest jako fontanna młodości i zdrowia. Jest to urządzenie, które zmienia szkodliwy, dodatni potencjał reakcji oksydacyjnej wody pitnej na korzystny dla zdrowia potencjał o ładunku ujemnym. Czym tak naprawdę jest generator wodoru do wody? Jakie właściwości ma woda bogata w ten pierwiastek?

Generator wodoru do wody – co to takiego?

Generator wodoru do wody jest podłużnym przedmiotem, który zmienia szkodliwy, dodatni potencjał reakcji oksydacyjnej wody pitnej (np.+350mV) na wywierający pozytywny wpływ na zdrowie ujemny potencjał dochodzący nawet do -400mV. Warto wiedzieć, iż płyn wewnątrz-komórkowy w organizmie ludzkim ma potencjał ujemny oscylujący w granicach od -50 do -200mV. Dodatkowym, bardzo istotnym i pozytywnym czynnikiem zdrowotnym przetwarzanej wody jest jej zasadowość, która obniża zakwaszenie organizmu, będące niebezpiecznym czynnikiem na zdrowia.

Generator aktywnego wodoru zawiera wewnątrz naturalne składniki mineralne, spreparowane na bazie specjalnej technologii w formie granulek, które zabezpieczone są specjalną siatką. Po 20-30 minutach kontaktu z wodą (około 0,5 l) granulki zaczynają generować do niej aktywny wodór, który po nasyceniu wody zmienia jej potencjał z dodatniego na ujemny.

Aktywny wodór utrzymuje się w wodzie od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od jej stopnia zmineralizowania, a więc zawartości minerałów wykazujących zdolność absorpcji wodoru. Sprawia on, iż woda z aktywnego utleniacza przekształca się w niezwykle efektywnie działający antyutleniacz. Ta cecha sprawia, iż cechuje się ona właściwościami uzdrawiającymi. Aktywny wodór sam w sobie jest składnikiem pozytywnie wpływającym na zdrowie, w przypadku gdy tlen jest niszczycielem – naukowo wodór nosi miano reduktora, a tlen utleniacza.

To właśnie wodór jest głównym atutem wody powstałej dzięki generatorowi wodoru do wody, ponieważ po dostaniu się do organizmu, wiąże ze sobą wolne rodniki tlenowe, które degradują organizm.

Woda wodorowa – czym tak właściwie jest?

Dokładne sprecyzowanie tego, czym jest woda wodorowa, wymaga przypomnienia sobie pewnych informacji na temat pierwiastka, jakim jest wodór. Jest on składnikiem chemicznym najczęściej występującym we Wszechświecie. Nosi liczbę atomową 1, a jego masa atomowa wynosi 1,00794 u. Na ziemi wodór występuje w formie wody. Wykorzystywany jest w przemyśle spożywczym, jak i w technologiach kosmetycznych. Co więcej, wodór w postaci gazu chemicznego służy do nasycania zwykłej wody kranowej. Po nasyceniu otrzymywana jest najzdrowsza woda na świecie – woda wodorowa H2. Można ją również otrzymać poprzez zastosowanie specjalnych urządzeń, takich jak generator wodoru do wody. Wodór jako jedyny antyoksydant przenika przez barierę krew-mózg, co zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi.

Badania laboratoryjne wykazały, iż najważniejszym, życiodajnym elementem wody jest właśnie wodór. Poziom nasycenia wodom decyduje o profilaktycznych i leczniczych cechach najpopularniejszego napoju na świecie. Okazuje się, iż słynne wody z Tlacote czy z Lourdes zawierają wysoki poziom tego pierwiastka. Taką wodę określa się mianem wody wodorowej H2.

Właściwości wody wodorowej

Do głównych właściwości wody wodorowej zalicza się:

  • poprawę metabolizmu oraz eliminację zaparć;
  • naturalne pobudzenie;
  • poprawę kondycji oraz wyglądu skóry;
  • eliminację oznak zmęczenia;
  • poprawę koncentracji, pamięci i samopoczucia;
  • dostarczenie organizmowi przydatnych minerałów oraz witamin;
  • wodór jest naturalnym przeciwutleniaczem;
  • podnoszenie odporności;
  • jest szybko wchłaniana przez organizm, dostaje się do każdego zakamarku organizmu, szybko nawadnia komórki i sprawnie wymywa toksyny i zanieczyszczenia;
  • przy codziennym piciu pobudza naturalną siłę organizmu, zmniejsza zakwaszenie ciała oraz wspomaga system odnowy organizmu;
  • będąc przeciwutleniaczem (antyoksydantem), chroni zdrowe komórki, neutralizuje wolne rodniki, redukując tym samym skutki ich działania.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy