Co zrobić z kredytem frankowym?

Co zrobić z kredytem frankowym?

Mimo zapowiedzi szybkiego rozwiązania problemu, nie wszystkie osoby, które swego czasu zdecydowały się na podpisanie umowy kredytu frankowego, doczekały się rozstrzygnięcia. Część z nich nadal zastanawia się, co z takim zobowiązaniem zrobić - zwłaszcza, że co jakiś czas słychać o frankowiczach, którzy wygrali z bankami przed sądem. Czy taka droga w każdym przypadku będzie opłacalna? Jakie możliwości działania rysują się przed tobą? Pod jakim kątem przeprowadzać analizę umowy kredytowej?

1. Kredyt frankowy - co z nim zrobić?

2. Unieważnienie czy odfrankowienie umowy?

3. Jak znaleźć kancelarię frankową?

Na początku warto zaznaczyć jedną kwestię: bierność to zdecydowanie najgorsza opcja. Niezależnie od tego, jaka jest kwota kredytu frankowego w twoim przypadku, spłacając zobowiązanie na warunkach znajdujących się w umowach kredytów frankowych, tracisz.

Kredyt frankowy - co z nim zrobić?

Osoby posiadające kredyty frankowe mają do wyboru następujące możliwości:

  • pozew przeciw bankowi z zamiarem unieważnienia umowy lub jej odfrankowienia,
  • podpisanie ugody z bankiem,
  • dokonanie wcześniejszej spłaty kredytu.

Odrzućmy na razie tę ostatnią opcję, zakładając, że gdyby kredytobiorca miał możliwość całkowitej spłaty zobowiązania, już teraz by go nie było. Co zatem jest lepsze: pozew przeciw bankowi czy podpisanie ugody?

Ugody proponowane przez banki nie są korzystne dla kredytobiorców, gdyż instytucje finansowe dążą do tego, by przede wszystkim zabezpieczyć swoje interesy i zminimalizować ewentualne straty sądowe. Porozumienie nie stanowi zatem optymalnej opcji. Pozostaje zatem pozwać bank. Wbrew pozorom, wygrana z nim wcale nie musi być skomplikowana: pozytywnych przykładów nie brakuje, a w sukcesie pomaga ustalona linia orzecznicza.

Ile możesz zyskać? Narzędziem pomocnym w takich szacunkach będzie kalkulator kredytu frankowego, który znajdziesz na https://rachelski.pl/kalkulator-korzysci/. Po wprowadzeniu danych powyższy kalkulator wskaże orientacyjnie, jakiej kwoty możesz dochodzić, uwzględniając kwotę kredytu, pozostały okres do spłaty i inne kluczowe dane.

Unieważnienie czy odfrankowienie umowy?

Najkorzystniejsze będzie unieważnienie umowy, dzięki któremu umowa jest uznana za nieważną. Podstawowym warunkiem takiego działania jest w tym przypadku istnienie klauzul abuzywnych, czyli klauzul niedozwolonych. Alternatywą jest odfrankowienie, w którym umowa pozostaje ważna, natomiast kwoty zostają odpowiednio przeliczone.

Jak znaleźć kancelarię frankową?

Trudno wygrać z bankiem w pojedynkę, dlatego nieocenione będzie wsparcie kancelarii specjalizującej się w kredytach frankowych. Zwróć uwagę na doświadczenie i dotychczasowe sukcesy.

 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy