Czym się kierować podczas zakupu mieszkania w Łodzi?

Czym się kierować podczas zakupu mieszkania w Łodzi?

Nieruchomość stanowi jedną z najdroższych inwestycji w życiu większości osób. Część z nich będzie musiała poświęcić dekady na spłatę kredytu hipotecznego. Sprawdź, które czynniki są kluczowe podczas zakupu mieszkania w Łodzi.

Po pierwsze: lokalizacja

Lokalizacja mieszkania jest szalenie istotna i przekłada się na codzienny komfort, ale też organizację dnia. Wybierając mieszkanie ulokowane w Śródmieściu lub dzielnicy z nią sąsiadującej nie będziesz mieć trudności z szybkim przedostaniem się do pracy lub zawiezieniem dziecka do szkoły. Osoby aktywne, korzystające z uroków miasta, nabywające mieszkanie w Łodzi, na pewno chętnie zamieszkają blisko Manufaktury. Im lepsza lokalizacja, tym wyższa cena za metr kwadratowy nieruchomości. Średnie ceny mieszkań w województwie łódzkim w II kwartale 2021 roku przedstawia poniższy wykres. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie internetowej https://adresowo.pl/mieszkania/lodz/.


Po drugie: metraż mieszkania

Metraż mieszkania to ważny czynnik, którego – podobnie jak lokalizacji – nie będziesz mógł zmienić po zakupie nieruchomości (poza wyjątkowymi sytuacjami łączenia dwóch lokali w jeden). Im więcej członków rodziny, tym większa potrzeba przestrzeni. Choć większe mieszkania są, rzecz jasna, droższe niż kawalerki, pocieszający jest fakt, że w tych pierwszych  cena za metr kwadratowy jest zazwyczaj korzystniejsza w porównaniu do małych „M”.

Po trzecie: rozkład mieszkania

Rozkład mieszkania powinien odzwierciedlać strukturę rodziny. Dobrze, aby małżeństwo miało oddzielną sypialnię, a dzieci własne pokoje. W takim mieszkaniu każdy z domowników będzie czuł się komfortowo. Idealnie, gdy nieruchomość będzie też mieć przynajmniej małą część dzienną, w której rodzina będzie mogła spotykać się na co dzień i spędzać ze sobą czas.

Po czwarte: kondygnacja i położenie względem stron świata

Kondygnacja, ale też usytuowanie danego lokalu względem stron świata również mają spore znaczenie przy zakupie nieruchomości. W końcu tych parametrów również nie będziesz w stanie nigdy zmienić. Jeśli zależy Ci na słonecznym, jasnym i ciepłym mieszkaniu, zdecyduj się na to od strony południowej. Dobrym wyborem będzie też lokal z ekspozycją zachodnią – wówczas wracając z pracy w godzinach popołudniowych będziesz mógł cieszyć się jeszcze słońcem. Usytuowanie od strony północnej jest najmniej chętnie wybierane przez inwestorów – głównie z uwagi na niski poziom nasłonecznienia. 

Po piąte: dostęp do miejsca postojowego

Współcześnie nawet osoby młode (licealiści i studenci) często dysponują własnym autem, którym przemieszczają się po mieście. Rodziny są nierzadko w posiadaniu więcej niż jednego samochodu. Zapotrzebowanie na miejsce postojowe (najlepiej przypisane do danego mieszkania) jest więc oczywiste. Dlatego też nabywając nieruchomość zwróć uwagę na ten aspekt. 

Po szóste: infrastruktura 

Nabywając mieszkanie z rynku wtórnego od razu podczas jego oglądania możesz sprawdzić, jak funkcjonuje infrastruktura drogowa i handlowa. Przy zakupie masz pewność, jakie obiekty otaczają blok, w którym zamieszkasz. Znasz sąsiedztwo, ale też masz rozeznanie w dostępie do punktów handlowych i usługowych, znajdujących się w okolicy. Bliskość przychodni, apteki, sklepu spożywczego czy salonu fryzjerskiego ułatwia codzienne funkcjonowanie. 

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy