Rynek nieruchomości w Łodzi budzi coraz większe zainteresowanie

Rynek nieruchomości w Łodzi budzi coraz większe zainteresowanie

Łódź to jedno z największych miast, które ulokowane jest niemal w samym centrum kraju. To duży oraz dobrze skomunikowany ośrodek miejski, który jest dla wielu osób coraz częstszym wyborem na rozwijanie swojej ścieżki zawodowej i nie tylko.

Dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa i prężnie rozwijający się rynek nieruchomości, powodują coroczny przyrost mieszkańców oraz turystów z całej Polski. W ostatnim czasie wśród inwestycji szczególnie wzbudziły zainteresowanie mieszkania na sprzedaż w Łodzi. Dlaczego cieszą się tak dużym powodzeniem? 

Łódź - bogata oferta 

Łódź to miasto, które ma wiele do zaoferowania. Charakteryzuje się różnorodnością oraz licznymi atrakcjami, dzięki czemu każdy znajdzie tu sposób na spędzanie wolnego czasu. Dla miłośników natury i obcowania z przyrodą dedykowany jest Ogród Botaniczny i Palmiarnia - ze względu na bogatą florę różnorodnych gatunków. Pasjonaci sztuki szczególnie cenią sobie mnogość lokalnych muzeów, galerii, kin oraz teatrów. Miasto posiada również dobrze rozbudowane punkty usługowo-gastronomiczne. Kameralne kawiarnie czy klimatyczne restauracje, wręcz zachęcają do spotkań towarzyskich.

Łódź jest jednym z najciekawszych regionów pod kątem inwestycji. Rynek nieruchomości cieszy się szczególnym powodzeniem, a coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania na sprzedaż w Łodzi. Innowacyjna strefa ekonomiczna, dobra lokalizacja oraz rozbudowana infrastruktura transportowa, nie tylko wpływają na atrakcyjność miasta, ale również sprawiają, że Łódź rozwija się z roku na rok. 

Ranking inwestycji w Łodzi 

Według rankingu opracowanego przez portal Rynek Pierwotny, we wrześniu 2020 za najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Łodzi uznano osiedla na Polesiu, w Śródmieściu i Łodzi Górnej. Pierwsze miejsce należy do Osiedla Na Zdrowiu II - inwestycji realizowanej przez warszawską grupę deweloperską WAN. Polesie to dzielnica, która niewątpliwe zyskuje na popularności za sprawą licznych terenów zielonych oraz dobrej komunikacji. Ta dzielnica dedykowana jest zarówno młodym małżeństwom, większym rodzinom z dziećmi, jak i singlom.

Na drugim miejscu w rankingu inwestycji znalazł się Manu Park, który usytuowany jest w samym centrum miasta. To nowoczesna, wielofunkcyjna inwestycja mieszkaniowa będąca odpowiedzią na potrzeby mieszkaniowe, biznesowe i lifestylowe nas wszystkich. Atrakcyjność projektu podnoszą duże przeszklenia, przestronne loggie dostępne już od I piętra, oraz tarasy na dachu z panoramą miasta i widokiem na Park Staromiejski czy Pałac Izraela Poznańskiego.

Trzecie miejsce należy do Recanto - kameralnej inwestycji usytuowanej w dzielnicy Górna, przy ul. Senatorskiej. To idealna lokalizacja dla tych, którzy cenią sobie prywatność i ciszę, a równocześnie lubią korzystać z atrakcji życia miejskiego. Przyszli mieszkańcy osiedla z pewnością docenią komfort związany z bezpośrednim dostępem do bogatej infrastruktury miejskiej oraz łatwym dojazdem do głównych punktów komunikacyjnych.

Opracowanie: GetHome.pl

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy