Najdłuższa i najkrótsza ulica w Łodzi

Powszechnie wiadomo, że Łódź posiada jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Licząca ok. 4,2 km Piotrkowska to wizytówka miasta. Jednak nie jest to najdłuższa ulica w mieście.

Najdłuższa ulica w Łodzi to Pomorska. Ma dokładnie 11 km i 311 m, aż 608 numerów i łączy Plac Wolności ze sławnym skrzyżowaniem w Nowosolnej. Co ciekawe ul. Pomorska krzyżuje się aż z 40 innymi ulicami!

Najkrótsze ulice w Łodzi to: mierząca ok. 38 m Portowa przy łódzkim lotnisku, ok. 57 m ul. Floriańska na tyłach Cmentarza Starego na Polesiu, czy mająca ok. 40 m ul. Sałatowa na Teofilowie.

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź – miasto w centralnej Polsce, stolica województwa łódzkiego, ośrodek akademicki i kulturalny. Na powierzchni 293 km2 żyje prawie 700 tysięcy łodzian, którzy 30 km od geograficznego środka Polski mogą wypoczywać na terenie 60 parków i terenów zielonych, dojeżdżać do pracy 22 liniami tramwajowymi i 78 autobusowymi oraz robić zakupy na liczącej 4,2 km, najdłuższej ulicy handlowej w Europie. Jedni widzą tu zagłębie przemysłów kreatywnych, inni zniszczone mury przyprószone pyłem dawnej świetności. Łódź to miasto specyficzne, klimatyczne, pełne fenomenów, skrajności, stereotypów i… liczb. Według nas – biura rachunkowego Profais – Łódź po prostu się liczy!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy