Gdzie zjeść na mieście – najchętniej odwiedzane restauracje w Łodzi

Łódź jest przepełniona lokalami oraz restauracjami. Coraz częściej odwiedzamy je w przerwie lunchowej, dlatego warto przyjrzeć się liście najwyżej ocenianych restauracji.

Bawełna – Rynek Manufaktury – ul. Ogrodowa 19A

To restauracja zlokalizowana na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego, obecnie słynnej Manufaktury. Jednak nie tylko atrakcyjna lokalizacja sprawia, że lokal jest tłumnie odwiedzany każdego dnia. Powodem, dla którego restauracja zyskała liczne grono klientów są serwowane tu potrawy. Restauracja specjalizuje się w kuchni włoskiej oraz śródziemnomorskiej. Specjalnością jest pizza przygotowywana w specjalnym piecu opalanym drewnem. W menu znajdują się zarówno proste dania, ale również te, które kryją w sobie bogactwo składników w przystępnej cenie, dlatego to doskonałe miejsce na lunch. 

Restauracja Manekin – ul. 6 Sierpnia 1

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych restauracji w Łodzi. Manekin od lat serwuje naleśniki w wielu wariantach smakowych- od wytrawnych aż po słodkie. Bogactwo smaków, duże porcje, a czasami zaskakujące połączenia składników sprawiły, że restauracja zyskała już spore grono stałych bywalców. Idealne miejsce na szybki lunch, jednak ze względu na dużą ilość gości, należy wcześniej dokonać rezerwacji. 

Revelo – ul. Wigury 4/6

Restauracja oferuje różnorodne potrawy oraz szeroki wybór zestawów obiadowych. Cechą kuchni Revelo jest nie tylko doskonały smak, ale również estetyczny sposób podania. Dobry stosunek jakości do cen oraz niecodzienne usytuowanie w zabytkowej willi sprawia, że Revelo jest jedną z najchętniej wybieranych restauracji. Bywają tu całe rodziny, a także indywidualne osoby, które są miłośnikami dobrej kuchni.

Affogato – ul. Piotrkowska 14

Restauracja jest obecna w Łodzi już od 10 lat. Na miejscu są serwowane autorskie potrawy łączące w sobie głębie smaków oraz estetyczny wygląd. Zaskakujące smaki i wysokiej jakości produkty sprawiają, że nowych klientów wciąż przybywa. O Affogato zwykło się mówić, że to szczypta luksusu dla każdego.  

Senoritas – ul. Moniuszki 1A

To restauracja w prawdziwie meksykańskim stylu. Chodzi zarówno o wystrój, jak również serwowane tu potrawy. W Senoritas czekają na nas solidne porcje i wyjątkowa kuchnia. Bogaty wybór zarówno dań głównych, jak również przystawek sprawi, że każdy znajdzie tu idealną opcję dla siebie. Do wyboru są burgery, tacosy, a także spora ilość dań mięsnych. Potrawy są starannie doprawione, cechuje je również zróżnicowany stopień ostrości.  

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy