zaParowani - wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi dla miłośników azjatyckiej kuchni

zaParowani - wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi dla miłośników azjatyckiej kuchni

Azja to największy kontynent na świecie. Nic więc dziwnego, że kuchnia azjatycka jest różnorodna i bogata. Kuchnia chińska, japońska, wietnamska, tajwańska, indyjska - każda z nich ma swój unikalny charakter, między innymi ze względu na wykorzystanie w daniach typowych dla danego miejsca składników i przypraw. Jednak wiele też te kuchnie łączy. Chociażby fakt, że stają się coraz popularniejsze w pozostałych regionach świata. Również w Polsce nie brakuje miłośników kuchni azjatyckiej. Na szczęście mają nie tylko coraz większy dostęp do jej tradycyjnych składników, ale także do restauracji, w których pieczę nad zgodnością potraw z tradycyjnymi recepturami trzymają doświadczeni kucharze.

W Łodzi miejscem, które serwuje dania przenoszące do dalekich zakątków Azji, jest koncept zaParowani. Przeczytaj, co znajduje się w jego menu i przekonaj się, że jedzenie to najtańszy sposób na… podróżowanie i poznanie innych kultur.

Kuchnia azjatycka - tutaj nie ma miejsca na nudę!

Wiesz już, że kuchnia azjatycka kryje w sobie wiele odmian stylów kulinarnych. To sprawia, że nie ma mowy, aby kiedykolwiek się znudziła! Taka różnorodność dań, a nawet samych wykorzystywanych przypraw, sprawi, że za każdym razem będziesz sięgać po potrawy z kuchni azjatyckiej z równie wielkim zainteresowaniem, jak przy pierwszym kęsie.

Warto zwrócić uwagę także na fakt, że kuchnia z Dalekiego Wschodu jest nie tylko smaczna i aromatyczna. Dzięki temu, że jest zbilansowana oraz składa się w dużej mierze z oleju sojowego, sezamowego, drobiu, ryb morskich oraz owoców i warzyw - jest także zdrowa. To właśnie dzięki diecie mieszkańcy tamtego regionu zawdzięczają brak chorób cywilizacyjnych.

Czego spróbować w restauracji zaParowani? Wyjątkowe i zdrowe menu 

Sam widzisz, że kuchnia azjatycka nie bez powodu jest jedną z najbardziej docenianych na świecie. Jeżeli także jesteś jej fanem (lub dopiero się nim stajesz) - restauracja zaParowani Łódź powinna być kolejnym miejscem do odwiedzenia na Twojej liście.

W jej menu znajdziesz między innymi:

  • pierożki Jiaozi - delikatne i aksamitne, z wilgotnym nadzieniem. Przygotowywane od tysięcy lat są tradycyjnym daniem głównym podawanym podczas chińskiego Nowego Roku.
  • pierożki Baozi - wywodzą się z północnych regionów Chin. To pszenne kluski nadziewane farszem warzywnym lub mięsnym.
  • pierożki Xiao long bao - czyli tak zwana… zupa w pierożku! Ich receptura została opracowana w XIX wieku na przedmieściach Szanghaju.
  • pierożki Há Cao - mają nie tylko wyjątkowe walory smakowe, ale zachwycają także ciekawym kształtem. 
  • bułeczki Gua Bao - sprężyste i miękkie w środku, a ich powierzchnia jest biała i wilgotna - to dzięki przygotowaniu ich na parze. Można je dowolnie łączyć z różnymi dodatkami zarówno mięsnymi, jak i warzywnymi.

Wszystkie te potrawy są od początku do końca wytwarzane ręcznie z zachowaniem rodowitej receptury pochodzącej z dalekich zakątków Azji. To właśnie dzięki temu ich smak jest niepowtarzalny.

Nie tylko pierożki! Co jeszcze znajdziesz w menu zaParowani?

Poznałeś już rodzaje pierożków, jakie możesz spróbować w restauracji zaParowani. Co, jeżeli jednak masz ochotę na inne potrawy? Wtedy skosztuj orientalnych zup lub sałatek. Szczególnie lubiane azjatyckie zupy dostępne w menu konceptu zaParowani to Tom Yum, Won Ton, Miso i zupa pikantno-kwaśna. Jeżeli chodzi o sałatki, to warto sięgnąć na przykład po pobudzające zmysły edamame z solą morską czy wakame.

Oczywiście nie można pominąć deseru! Zapomnij jednak na jakiś czas o takich słodkościach, które znasz od dziecka. Spróbuj orientalnego deseru, jakim są kulki ryżowe (np. z pastą z czerwonej fasoli). Na pewno zaskoczą Cię i zachwycą nie tylko swoim smakiem, ale też konsystencją. 

Pierożki ręcznie wytwarzane od początku do końca - sekret niepowtarzalnego smaku

Kuchnia azjatycka jest zdecydowanie inna niż potrawy przygotowywane w europejskich domach. Warto jej spróbować, ponieważ jest w niej szczególnie widoczna wierność tradycji. Tak więc kosztując dań kuchni azjatyckiej, masz okazję dowiedzieć się też więcej na temat społeczeństwa zamieszkującego Daleki Wschód. 

Odwiedź zaParowani i zakochaj się w kuchni azjatyckiej → http://www.facebook.com/zaparowanidimsum 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy