Najciekawsze koncerty w Łodzi na początku 2020 roku

Najciekawsze koncerty w Łodzi na początku 2020 roku

Początek nadchodzącego roku jest pełen niespodzianek. W pierwszych miesiącach będziesz miał okazję usłyszeć na żywo brazylijską wokalistę Marię Emilię. Nie zabraknie także wrażeń dla fanów muzyki reggae. Zobaczysz również odsłonę najnowszej płyty Grzegorza Turnaua.

Zobacz, jakie są najciekawsze wydarzenia odbędą się w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Wszystkie bilety kupisz tu: koncerty Łódź.

Reggae na żywo

Styczeń w Łodzi to dobry miesiąc dla miłośników jamajskich rytmów. Już w połowie tego miesiąca w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się koncert Punky Reggae. To 10 edycja spotkania jednych z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów muzycznych wykonujących muzykę reggae. Tym razem na scenie zawitają takie zespoły, jak Farben Lehre, The Analogs oraz Dr Misio. To tylko kilku ważniejszych wykonawców. Patrząc wstecz na poprzednie edycje koncertów można mieć pewność, że i tym razem nie zabraknie dobrej zabawy. Punky Reggae to niepowtarzalne wydarzenie, którego ideą jest łączenie ludzi. Ten koncert jest dla wszystkich, którzy kochają muzykę nacechowaną pozytywnym przekazem. Nie przegap okazji! Bilety dostępne są już w sprzedaży.

Maria Emila po raz pierwszy zagra na polskiej scenie!

W drugim miesiącu 2020 roku na liście koncertów w Łodzi znajduje się również występ Marii Emilii. 15 lutego to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć na scenie jedną z największych brazylijskich  wokalistek. Jest to debiut na polskiej scenie – Brazylijka odwiedzi nasz kraj po raz pierwszy. Ta wiadomość na pewno ucieszy wszystkich jej fanów, którzy zamieszkują Polskę.  Wokalistka wychowywała się w rodzinie, w której muzyka była chlebem powszednim. Choć posiadała duże doświadczenie w występach na scenie – od lat grywała wraz z własnym ojcem w klubach rodzinnego miasta – to swój pierwszy album nagrała niespełna dwa lata temu. Płyta zatytułowana „Casa de fado” od razu okazała się hitem. Maria to utalentowana piosenkarka, której głos wprawia w zachwyt nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Grzegorz Turnau w łódzkim klubie Wytwórnia

Dobrą wiadomość mamy także dla miłośników śpiewanej poezji. 24 lutego na scenie jednego z łódzkich klubów zawita Grzegorza Turnaua. Ten polski artysta jest pianistą, kompozytorem, poetą i wokalistą za razem. Jego twórczość jest oceniana przez krytyków muzycznych bardzo wysoko. Styl, który reprezentuje, nie daje się wtłoczyć w utarte w muzyce schematy. Niekiedy w jego twórczości daje się zauważyć wpływy jazzu oraz smooth jazzu. Muzyk był wielokrotnie nominowany i nagradzany za swoją muzyczną działalność. Jest między innymi laureatem 9 fryderyków oraz 2 Wiktorów. Zapowiadany materiał na nadchodzący koncert jest częścią najnowszej płyty zatytułowanej „Bedford”. Krążek jest, jak sam artysta podkreśla, podróżą do czasów dzieciństwa, sentymentalnym zapisem przeszłości z dziecięcych lat. Tym razem mamy okazję nie tylko posłuchać utworów tego świetnego wokalisty, ale także zapoznać się z jego autobiografią.  Jeśli jesteś miłośnikiem twórczości Grzegorza Turnaua, nie może Cię tam zabraknąć!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy