Kutno atrakcje dla dzieci i dorosłych, zabytki - mapa

Muzeum Regionalne w Kutnie

     
  • 1
  •  

Mapa Kutna

Kutno jest położonym ok. 80 km od Łodzi miastem powiatowym. Leży zaledwie 20 km od geometrycznego środka Polski. Należy do bardzo starych osad – pierwsze zapisy dotyczące Kutna pochodzą już z 1161 r. Kutno rozwinęło się handlowo dzięki prawie do odbywania się tam jarmarków oraz dzięki ulokowaniu w mieście domu podróżnego. 
Obecnie Kutno jest miastem z ok. 45 tys. mieszkańców i siedzibą jednej z kilkudziesięciu podstref Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 
Mapa Kutna bogata jest w ciekawe atrakcje, zabytki i interesujące miejsca, które warto odwiedzić. Zebraliśmy je dla Was w jednym miejscu, byście mogli szybko i wygodnie odnaleźć interesujące Was pozycje.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych w Kutnie

Kutno nie jest dużym miastem, lecz znaleźć tu możemy ciekawe atrakcje dla dzieci. Wśród nich wyróżnić można nowoczesny aquapark, gdzie cała rodzina może popływać i zrelaksować w komfortowym jacuzzi. Z dziećmi warto udać się także do Muzeum Regionalnego, by mogły one poznać historię miasta i regionu. Pozostałe atrakcje, o których nie należy zapominać to także biblioteki, które mają rozbudowane zbiory dla dzieci. Ciekawostką jest to, że w Kutnie znajdziemy Europejskie Centrum Małej Ligi Baseballowej, które zasięgiem obejmuje nie tylko Europę, ale również Afrykę i Azję. Liga zrzesza ok. 3 miliony dzieci w różnym wieku oraz ok. 1 milion osób dorosłych. Głównym założeniem jest uczestnictwo w rozgrywkach dzieci bez względu na pochodzenie, czy poziom sportowy. Tego typu atrakcje dla dzieci świetnie propagują zdrowy, sportowy tryb życia, uczą współzawodnictwa, tolerancji i zasad fair play.

Jakie inne atrakcje pokazuje mapa Kutna? Wszystkich zainteresowanych historią, a szczególnie okresem II wojny światowej z pewnością przyciągnie Muzeum Bitwy nad Bzurą umiejscowione w klasycystycznym mauzoleum. Jest to oddział Muzeum Regionalnego ukazujący dramatyczny przebieg największej bitwy Kampanii Wrześniowej z 1939 r. Kutno to również ciekawe zabytki, które można zwiedzić podczas spaceru po mieście.

Zabytki na mapie Kutna

Zabytki to mocny punkt na mapie Kutna. W mieście znajduje się wiele ciekawych budynków, a niektóre z kamienic Starego Miasta pochodzą z XVIII w. Ciekawym zabytkiem jest również XVIII-wieczny zespół pałacowy Gierałty, które przed laty gościło takie osobistości jak Napoleon Bonaparte, czy Charles de Gaulle. Dziś w pałacu mieści się Państwowa Szkoła Muzyczna. 
Inne ciekawe zabytki to: Ratusz (w którym obecnie mieści się Muzeum Regionalne), piękna willa Troczewskiego (obecnie Urząd Stanu Cywilnego), czy budynek dawnego Domu Strażackiego (w którym funkcjonuje dziś Centrum Teatru, Muzyki i Tańca).

Mapa Kutna – jak jej używać?

Mapa Kutna powstała, by przybliżyć Wam najważniejsze atrakcje i  zabytki w mieście. Zostały one podzielone na różne kategorie, które ułatwią Wam wyszukiwanie interesujących miejsc. Możecie filtrować m.in. atrakcje dla dzieci, atrakcje dla par, atrakcje sportowe, wille, czy murale. Mamy nadzieję, że taki podział będzie dla Was użyteczny.

Nasza mapa Kutna cały czas się rozwija i sukcesywnie będziemy dodawać do niej nowe miejsca oraz ich opisy. Jeśli uważacie, że informacje są niekompletne i chcecie pomóc nam w tworzeniu mapy – czekamy na kontakt!

Partnerzy