Karta Łodzianina — co warto o niej wiedzieć?

Karta Łodzianina — co warto o niej wiedzieć?

Karta Łodzianina to pakiet benefitów, z których może skorzystać każdy pełnoletni mieszkaniec miasta Łodzi, który spełnia ściśle wyznaczone kryteria. Procedura nabycia takiej Karty nie jest trudna, a koszy są nieznaczne, natomiast korzyści mogą okazać się ogromne. Co warto wiedzieć o Karcie Łodzianina?

Warunki, jakie trzeba spełniać, aby otrzymać kartę Łodzianina

Podstawowym warunkiem otrzymania takiej Karty jest pełnoletność. Jej właścicielem może być jedynie osoba dorosła. Każdy, kto mieszka w Łodzi, bez względu na to, czy jest to jego miejsce urodzenia, czy też jest nowym obywatelem miasta, może sprawdzić, czy spełnia któreś z poniżej podanych kryteriów. Osoba, która ubiega się o Kartę Łodzianina, powinna:

  • rozliczać w Łodzi podatek dochodowy od osób fizycznych,
  • być studentem łódzkiej uczelni wyższej,
  • być doktorantem łódzkiej uczelni wyższej,
  • być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna w Łódzkim Urzędzie Pracy,
  • być pełnoletnim uczniem łódzkiego liceum, technikum czy też łódzkiej szkoły zawodowej,
  • być osobą z niepełnosprawnościami i pobierać zasiłek z tytułu niezdolności do pracy,
  • być opiekunem osoby z niepełnosprawnościami,
  • prowadzić gospodarstwo rolne na terenie Łodzi.

Termin ważności i koszty związane z wyrobieniem Karty Łodzianina

Termin ważności Pakietu Mieszkańca obejmuje czas rozpoczynający się z chwilą zakupienia, a kończący wraz z dniem 31 maja kolejnego roku. Po upływie terminu ważności, dalsze korzystanie z Karty jest możliwe tylko wtedy, kiedy ponownie zostanie złożony wniosek i przedstawione będą niezbędne dokumenty. Aktywacja Karty Łodzianina to koszt wynoszący 1 zł. Warto wiedzieć, że Plastikowa karta nie ma terminu ważności, można z niej korzystać cały czas oraz nie ma potrzeby wymieniania jej co roku.

W jaki sposób można korzystać z Pakietu Mieszkańca?

Po pozytywnej weryfikacji dokumentów wnioskodawca otrzymuje dostęp do aplikacji mobilnej oraz (w razie potrzeby) własny egzemplarz Karty Łodzianina. Aplikację mobilną można pobrać za darmo z App Gallery, AppStore lub ze Sklepu Google Play. Dane niezbędne do zalogowania do aplikacji są identyczne jak do logowania do konta na stronie internetowej www.kartalodzianina.pl. Co więcej, Karty wykonane z plastiku można odebrać bezpłatnie w wybranym punkcie obsługi. Zarówno aplikacja w telefonie, jak i plastikowa Karta, mają indywidualny kod QR oraz kod kreskowy, który wystarczy okazać przy kasie przed skorzystaniem z oferty Partnera. Trzeba jednak pamiętać, iż skorzystanie ze zniżek jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy Karta zostanie okazana podczas każdej wizyty u Partnera, a nie tylko za pierwszym razem.

Uzyskanie zwrotu pieniędzy lub usunięcie konta – jak to zrobić?

W przypadku, w którym wniosek o Pakiet Mieszkańca został odrzucony, na konto zostaje zwrócona poniesiona strata w wysokości 1 zł. Aby otrzymać zwrot pieniędzy, należy zalogować się na swoje konto na wyżej podanej stronie www oraz wybrać z menu po lewej stronię zakładkę "zgłoszenia” i kolejno “utwórz nowe”. Finalizacją tej procedury jest wypełnienie krótkiego formularzu i wysłanie go do organizatorów. Pieniądze zostaną zwrócone na konto, z którego dokonana została płatność w ciągu 14 dni roboczych.

Warto wiedzieć, iż zawsze istnieje możliwość poprawienia wniosku i przesłania innego dokumentu. Obok odrzuconego wniosku widnieje przycisk “popraw wniosek”, przy pomocy którego można dokonać korekty. Przesłanie nowych dokumentów do weryfikacji nie wymaga uiszczenia opłaty.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy