Jak spędzić Walentynki w Łodzi?

Dzień Zakochanych nadchodzi wielkimi krokami. W tym roku 14 lutego wypada w piątek, dlatego zapewne niektórzy z was wybierają się na romantyczny wypad za miasto. Łódź oferuje wiele pomysłów, które pozwolą na wyjątkowe spędzenie Walentynek. Sprawdźcie, co robić w Walentynki w Łodzi.

Dzień Zakochanych nadchodzi wielkimi krokami. W tym roku 14 lutego wypada w piątek, dlatego zapewne niektórzy z was wybierają się na romantyczny wypad za miasto. Inni, nie mogąc spotkać się ze swoją drugą połówką, korzystają z takich rozwiązań jak poczta kwiatowa. Łódź oferuje wiele pomysłów, które pozwolą na wyjątkowe spędzenie Walentynek. 

Zamiast walczyć o wolny stolik w restauracji lub siedzieć w zatłoczonym kinie na słabej komedii romantycznej, wybierzcie się na jedno z polecanych przez nas wydarzeń.

Nietypowe pomysły na Walentynki w Łodzi 

1. IMPRO Atak! - Walentynkowy musical improwizowany 

Spektakle improwizowane powstają wraz z udziałem widowni w czasie teraźniejszym.  Możliwość kierowania aktorami i zespołem muzycznym na pewno przyniesie wam wiele radości. Dodatkowo, przeżyjecie widowisko niepowtarzalne, które dzieje się tylko tu i teraz. Nawet tytuł każdego spektaklu wymyśla widownia! 

Jeżeli jesteście fanami teatru improwizowanego, a na tego typu musicalu jeszcze nie byliście - koniecznie wybierzcie się 14.02 o 21:15 do Teatru Nowego. Może nie będzie to najromantyczniejsza randka, ale świetna, muzyczna zabawa na pewno! 

2. “Magiczny Muzyczny” koncert w Teatrze Muzycznym

W karnawale łódzki Teatr Muzyczny organizuje serię koncertów, w których występują czołowe gwiazdy i talenty tamtejszej sceny. Nie mogło ich zabraknąć również na koncercie walentynkowym. 

14 lutego o 18:30 wybierzcie się na muzyczne widowisko, podczas którego usłyszycie amerykańskie i hiszpańskie przeboje m.in. Franka Sinatry, Elvisa Presleya czy Agustina Lary. Wszystko pod wodzą reżysera Zbigniewa Maciasa, a batutą Elżbiety Tomali-Nocuń. Bilety w cenie 33zł.

3. nieRomantyczny Maraton w Kinie Helios

Co powiecie na całonocny maraton filmowy? Bynajmniej nie będzie się on składał z samych komedii romantycznych, bo kilku godzin tak słodkich filmów raczej nikt by nie wytrzymał. Nawet w Walentynki. 

Kino Helios postanowiło przygotować dwa zestawy dla osób, które od serduszek i romantyzmu chcą uciec jak najdalej. W piątek 14 lutego obejrzycie tutaj mocne polskie hity ostatnich miesięcy (“365 dni”, “Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” i “Underdog”) oraz trzy filmy o słynnych przestępcach (“Joker”, “Legion samobójców” i “Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn”). 

Bilety w cenie 29zł, start maratonu o 23:30. Dla każdego kupon uprawniający do jednorazowej darmowej dolewki napoju w kubku. 

4. Antywalentynki vs Antybohaterowie czyli Walentynki w Multikinie

Jeśli nie dacie rady wytrzymać w kinie całej nocy, podobny repertuar w okrojonej formie znajdziecie w Multikinie przy Piłsudskiego. Tutaj również nocny maraton filmowy jest organizowany na przekór słodyczy kojarzonej ze Świętem Zakochanych. 

Od 22:00 odbędą się trzy seanse: “Joker”, “Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn” oraz “Legion Samobójców”. Bilety dostępne na stronie i w kasach kina od 31 stycznia w cenie 26zł.

 

5. Koncert Marii Peszek 

Maria Peszek czasem śpiewa o miłości, chociaż na jej ostatniej płycie “Sorry Polsko” nie jest ona głównym tematem. Raczej przypadkiem koncert z trasy Sorry Polsko Super Tour odbywa się w Łodzi akurat w Walentynki, ale czemu tego nie wykorzystać? 

Jeżeli lubicie nietuzinkowy styl piosenkarki, a zamiast przytulanego tańca w parach wolicie poskakać w tłumie - wpadajcie 14 lutego o 20:00 do Klubu Wytwórnia. Bilety w cenie 75 zł. 

6. Filmowe Randez-vous w Galerii Charlie 

W końcu propozycja dla tych, którzy klimat Walentynek lubią i chcieliby ten dzień spędzić, jak na parę zakochanych przystało. 14 lutego w Kinie Charlie repertuar specjalny idealny dla par. W tym dniu będziecie mieli okazję zobaczyć przedpremierowo najnowszy film Xaviera Dolana “Matthias i Maxime”, “Marianne i Leonard. Słowa Miłości” lub “365 dni”. Wieczór dodatkowo umili możliwość wygrania nagród w postaci kosmetyków od firmy Sylveco. 

7. Spektakle “Bum” i “Ślubu nie będzie” w Teatrze Nowym

Pozostałe propozycje ze swojego repertuaru na Dzień Zakochanych, Teatr Nowy dobrał bardzo przekornie. Pierwsza z nich, “Bum”, opowiada o człowieku żądnym władzy, który dąży do niej bez względu na koszta. Ralf Bum to typowy macho ukazany jednak mocno satyrycznie. 

Podczas “Ślubu nie będzie” też będzie się z czego pośmiać. Trwają przygotowania do ślubu Judy, córki właściciela agencji reklamowej, który przez cios w głowę zaczyna widzieć niemożliwe rzeczy. Cała uroczystość wisi na włosku, a wszystko w rytmie przebojów z lat 20-tych i z dużą dozą angielskiego humoru. 

8. Walentynkowe Fluo Single Party

Impreza organizowana w Narrangaset skierowana jest do singli, ale pary również są tam mile widziane. Przy wejściu każda osoba otrzyma opaskę na rękę w kolorze adekwatnym do tego, czego poszukują na party. 

Co to oznacza? Jeśli szukasz drugiej połówki, załóż opaskę zieloną. Jeśli jesteś już w związku lub nie masz ochoty na zawieranie nowych znajomości, wybierz opaskę czerwoną. Z kolei, jeżeli twoim celem jest jedynie niewinny flirt lub przygoda, dostaniesz opaskę żółtą. Wstęp wolny! 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy