Łódzkie escape rooms. Czy zdołasz się wydostać?

Łódzkie escape rooms. Czy zdołasz się wydostać?

Łódź to miasto wielu rozrywek – wspaniałych restauracji, teatrów, kin, centrów handlowych i urokliwych miejsc tętniących życiem za dnia, a także w nocy. Jednak są pewne atrakcje, które potrafią zainteresować nawet najwybredniejszych z nas. Escape roomy – czyli wydostań się z opresji (klatki, pokoju czy domku) w określonym czasie, bo inaczej przegrasz!

Czego możemy się spodziewać?

Horrory, detektywistyczne zagadki, zakłady psychiatryczne czy potyczki w plenerze. To tylko kilka sposobów na nietuzinkowe spędzenie wolnego czasu z grupą przyjaciół. Poniżej przedstawiam pięć łódzkich escape roomów, które zdecydowanie warto odwiedzić!

Find Out (Piramowicza 9) – realizuje kilka naprawdę ciekawych scenariuszy, które staną się dla odwiedzających niezapomnianym przeżyciem. Na szczególną uwagę zasługuje pokój Biały. Nie można zdradzać zbyt wielu szczegółów zabawy, lecz wszechobecna, wręcz bijąca po oczach biel i psychodeliczny charakter pomieszczenia wprowadzą Was w niesamowity klimat.

Portal Zagadek (Piłsudskiego 135) – również oferuje ciekawe scenariusze, jednak jeśli chcesz uratować się przez wirusem wywołującym w człowieku najgorsze zwierzęce instynkty, powinieneś udać się do pokoju Kwarantanna, gdzie dzięki logicznemu myśleniu i współpracy może uda Ci się na czas znaleźć antidotum!

Mysterious Room (Sienkiewicza 55) – tajemniczość sama w sobie, a fabuła wprost z literatury i różnych ekranizacji. Tutaj dopracowane szczegóły zadowolą nawet najbardziej wymagających graczy, a także wielbicieli m.in. Władcy Pierścieni (pokój Moria) czy Indiany Jonesa! Dodatkowo Mysterious Room organizuje także gry miejskie, więc warto śledzić ich na bieżąco!

Tkalnia Zagadek (Kościuszki 1) – to miejsce już przed wejściem daje nam zagadkę (np. jak je znaleźć). Niezwykle klimatyczne oraz dopracowane pokoje pozwalają się cieszyć wspaniała zabawą. Godny polecenia jest projekt Ratio Decidenti. Chore eksperymenty na ludziach, morderstwa i sekrety nie dadzą Wam się nudzić!

KOD (Kiedy Otworzysz Drzwi; Piotrkowska 55) – Macie dość suchych zagadek i papierowych rozwiązań? KOD wprowadzi Was na wyższy poziom interakcji z graczem. Pokój Krypta dostarczy nam zagadki detektywistyczne, zaginięcia, sekty i kilka niespodzianek!
Rozwiązanie nie tylko na raz!

Jeśli nie macie co robić w wolny weekend, czy też w tygodniu, a wasze ciała i głowy przepełnia energia do działania, to escape roomy są idealną opcją! Parami, w grupie czy nawet w kilka grup możecie świetnie spędzić czas – rywalizując z czasem, własnymi słabościami i sobą nawzajem! Pamiętajcie, że każdy pokój ma określony poziom trudności, także zarówno początkujący, jak i wytrawni gracze na pewno znajdą coś dla siebie. Powodzenia!

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy