Wakacje w Łodzi – jak cieszyć się piękną pogodą, nie wyjeżdżając z miasta?

Park Julianowski

Lato w naszym kraju bywa kapryśne, jednak gdy już nastaną piękne letnie dni marzymy przede wszystkim o wyjeździe za miasto. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość… Czy zatem musimy pogodzić się z tym, że nie wykorzystamy pięknej, letniej aury? Nic bardziej mylnego! Łódź oferuje wiele atrakcji i ciekawych miejsc, w których można cieszyć się letnim wypoczynkiem na świeżym powietrzu i słoneczną pogodą. Co więc robić w Łodzi latem?

Idź do parku

Spacer po parku to bardzo niedoceniana rozrywka. A szkoda! Latem nie ma nic milszego niż cieszenie się słońcem w otoczeniu zieleni i śpiewu ptaków. Łódź stwarza ku temu doskonałą okazję ponieważ pełna jest parków i terenów zielonych. Po pracy wybierz się na spacer do najbliższego parku by zrelaksować się i oderwać od obowiązków. Możesz wziąć ze sobą książkę i przekąskę – będzie jeszcze przyjemniej. W dzień wolny wybierz się na dłużej do parku, który jest dalej od miejsca w którym mieszkasz. Odkrywaj nowe zakamarki i korzystaj z „parkowych atrakcji”.
W czasie wakacji możesz na przykład wybrać się na bezpłatne zajęcia z jogi w  Parku na Zdrowiu lub parku Źródliska. Nie zapomnij o zabraniu wygodnego stroju, maty, koca lub ręcznika i butelki wody.
W łódzkich parkach możesz również oglądać dzieła polskiej i światowej kinematografii w ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka”.
Lato to wspaniały czas żeby zadbać o kondycję fizyczną! W łódzkich parkach i na skwerach możesz znaleźć „siłownie pod chmurką”, które pomogą Ci zadbać o formę i poprawić humor. Przecież udowodnione jest, ze wysiłek fizyczny uwalnia masę endorfin!

Park im. ks. bp. Michała Klepacza
Altana w Parku Źródliska

Popływaj

Latem łódzkie pływalnie i aquaparki otwierają swoje baseny zewnętrzne! To świetna okazja by zrelaksować się w wodzie i nabrać złocistej opalenizny. Z zewnętrznego basenu możesz skorzystać np. w „Wodnym Raju” na Teofilowie lub w aquaparku Fala. Łódzka Fala w tym sezonie otworzyła nowy basen zewnętrzny z masażerami wodnymi, do którego możemy wpłynąć prosto z nowej hali basenowej. Mają również osłoniętą od wzroku postronnych obserwatorów plażę dla naturystów z leżakami i parasolami. Możesz cieszyć się niczym nieskrępowanym plażowaniem na białym piasku niemal w centrum miasta! Czy to nie wspaniałe?
Jeśli wolisz relaks na plaży jednak w stroju kąpielowym i bliżej natury w sensie otoczenia zieleni - w upalny dzień koniecznie pozwiedzaj łódzkie kąpieliska. MOSiR Arturówek lub MOSiR Stawy Stefańskiego to świetna alternatywa dla pływania w basenie. I pozwala poczuć prawdziwe lato w mieście!

Rusz śladem unikalnej architektury

Kiedy już wypoczniesz w parku, zadbasz o tężyznę fizyczną i złapiesz trochę złotej opalenizny ruszaj do centrum. Po co? By odkryć piękno łódzkiej architektury. Bardzo wielu łodzian kompletnie nie zna swojego miasta i (o zgrozo!) wcale nie chce go poznać. Komentarze łodzian o tym, że w mieście nie ma nic ciekawego do zobaczenia i nie ma się czym chwalić przyprawiają nas o zawroty głowy. Łódź oprócz imponujących terenów zielonych ma chociażby doskonale zachowane, XIX w. centrum, które jest unikatem na skalę europejską! Aż roi się tutaj od kamienic z przepięknymi detalami, unikatowych podwórek i kompleksów fabrycznych, które w większości zostały świetnie zrewitalizowane.

Piotrkowska widziana z ul. Roosevelta

Odkrywaj dziecięcą radość

Szukasz letnich rozrywek dla Twojego dziecka? W Łodzi na pewno nie będziecie się nudzić. Oprócz basenów i kąpielisk, o których wspominaliśmy, możecie korzystać z pięknej pogody na przykład pokonując kolejne ścieżki łódzkich parków linowych. Taka aktywność jest dla dzieci świetną okazją do wyładowania energii, a także do trenowania siły i koordynacji ruchowej.  A może Twoja pociecha jeździ lub chce zacząć jeździć na rolkach lub deskorolce? Jeśli tak, koniecznie wybierzcie się do skateparku! Tutaj maluch będzie mógł bezpiecznie szlifować swoje umiejętności i próbować pokonywać podstawowe przeszkody. Nie zapomnijcie tylko o kasku i ochraniaczach !
Jeśli po wyzwaniach sportowych będziecie mieli ochotę na spacer koniecznie ruszcie szlakiem Łodzi Bajkowej. Postarajcie się odnaleźć wszystkie rozsiane po mieście postacie z bajek. Wśród nich znajdują się m.in. Wróbel Ćwirek, Plastuś, Trzy Misie, Pingwinek Pik-Pok, czy słynny Uszatek. Ruszenie tropem ulubionych bohaterów będzie dla dzieci nie lada gratką.
Jak zakończyć udany dzień? Oczywiście pysznymi lodami! Pyszne lody rzemieślnicze dostaniecie w wielu punktach w całym mieście, a jeżeli chcecie mieć duży wybór w jednym miejscu koniecznie wybierzcie się na Festiwal Lodów Rzemieślniczych! Najbliższa edycja odbędzie się już w dn. 27-29 lipca na ul. Piotrkowskiej pomiędzy ul. Jaracza i Rewolucji 1905 r. z okazji urodzin Łodzi. Kolejna będzie 25 i 26 sierpnia na Piotrkowskiej 217. Tego nie możecie przegapić!

Piotrkowska 217

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy