Darmowe atrakcje w Łodzi — co robić w Łodzi niezależnie od pogody

Darmowe atrakcje w Łodzi — co robić w Łodzi niezależnie od pogody

Łódź jest trzecim co do wielkości miastem Polski, zarówno pod względem liczby mieszkańców, jak i powierzchni. Kiedyś uznawane było za centralny ośrodek przemysłowy, a w ostatnich czasach zostało nieco przyćmione przez gwałtownie rozwijającą się Warszawę. Dzisiejsza Łódź cechuje się jednak swoim niepowtarzalnym poindustrialnym urokiem oraz jest prężnie działającym ośrodkiem kulturalnym i akademickim. Miasto to oferuje wiele atrakcji, w tym również takie, które można odwiedzić również w przypadku niesprzyjającej pogody.

Łódzkie atrakcje, które można zobaczyć bez względu na pogodę

Do miejsc, które warto odwiedzić w Łodzi, niezależnie od warunków atmosferycznych zaliczane są:

  • Pałac Izraela Poznańskiego — zwany również Łódzkim Luwrem, to pałac pochodzący z XIX wieku, który jest pozostałością po bajecznie bogatej rodzinie fabrykantów. Obecnie stanowi jedną z siedzib Muzeum Łodzi. Barokowo-klasycystyczny pałac zachwyca swoim wyglądem zewnętrznym oraz bogatymi wnętrzami. Odwiedzający go turyści mogą podziwiać sensacyjne wnętrza, sztukaterie, malowidła ścienne oraz zabytkowe sprzęty. Miejsce to stanowi pamiątkę rewolucji przemysłowej, która miała miejsce w XIX wieku.
  • Muzeum kinematografii – to prawdziwa historia filmu. Faktem niepodważalnym jest to, że Łódź jest stolicą polskiego kina. Jest to skutkiem przede wszystkim tego, że to właśnie w Łodzi swoją siedzibę ma tzw. “Filmówka”, a więc najsłynniejsza polska szkoła filmowa, która wykształciła najbardziej rozpoznawalnych polskich reżyserów, aktorów czy operatorów. Łódzkie muzeum kinematografii prezentuje zdjęcia, plakaty, elementy scenografii oraz inne pamiątki związane z kinematografią.
  • Centralne muzeum włókiennictwa — historia Łodzi jest ściśle związana z przemysłem włókienniczym. Muzeum znajduje się na terenie dawnych zakładów fabryki Geyera. To pierwsza taka fabryka w Europie, w której zamontowana została maszyna parowa. Obecnie zwiedzający muzeum mogą dowiedzieć się wszystkiego, co związane jest z procesem powstawania tkaniny. To niesamowita okazja dla koneserów oraz wszystkich tych, którzy pragną poznać bliżej historię tego miasta.
  • Aquapark Fala – jest największym Aquaparkiem w Polsce. Powstał w 2008 roku i do tej pory stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Łodzi. Co więcej, jest on jednym z najbardziej ulubionych miejsc mieszkańców tego miasta. Aquapark Fala wyposażony jest w liczne baseny, sauny, zjeżdżalnie oraz w wiele innych atrakcji.
  • Centrum nauki (experymentatorium) - to interaktywne centrum nauki, którego oferta przeznaczona jest przede wszystkim dla najmłodszych. W tym miejscu znajduje się interaktywna wystawa, której celem jest popularyzacja nauki. Poza tym w centrum organizowane są również pokazy chemiczno-fizyczne. Mieści się tu także arena gier laserowych, w której można zagrać np. w laserowego paintballa.

Inne atrakcje, które warto odwiedzić

Łódź oferuje również wiele atrakcji na świeżym powietrzu. Jednak w tym przypadku niezbędne są sprzyjające warunki atmosferyczne. Do takich miejsc zaliczane są m.in.  ulica Piotrkowska, łódzki ogród botaniczny, park źródliska, bajkowy szlak turystyczny, las łagiewnicki oraz miejski ogród zoologiczny.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy