Najlepsze lody w Łodzi, których powinien skosztować każdy miłośnik słodkości

Najlepsze lody w Łodzi, których powinien skosztować każdy miłośnik słodkości

Każdego z nas nachodzi od czasu do czasu ochota na coś słodkiego. Niezastąpione w tym przypadku, szczególnie w piękne, słoneczne dni, są lody. Oto lista łódzkich lodziarni, które trzeba koniecznie odwiedzić!

Łodziarnia – Lody na okrągło – Sienkiewicza 13

Długie kolejki w kolejce do Łodziarni to zasługa wyjątkowej receptury oraz bogatej oferty smaków. Lody są pozbawione sztucznych barwników i konserwantów, a do ich produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości mleko. Na miejscu możemy skosztować unikatowych smaków, będących lodowymi wersjami popularnych słodyczy takich jak Kinder Bueno, Monte czy Oreo. Doskonała lokalizacja, bo znajdująca się 7 minut od Dworca Fabrycznego, a z drugiej od Piotrkowskiej sprawia, że nie sposób przeoczyć tego miejsca. W lokalu serwowana jest również wyśmienita kawa. Wygodnym rozwiązaniem jest również możliwość zakupu lodów na wynos w specjalnych termoopakowaniach. 

Łodziarnia

Łódzka Fabryka Lodów – Piotrkowska 52

Lodziarnia usytuowana w samym centrum miasta proponuje swoim klientom naturalne lody rzemieślnicze. Możemy tu kupić nie tylko lody kulkowe, ale również włoskie, dostępne w dwóch wariantach smakowych: śmietankowo-czekoladowym oraz truskawkowo-jogurtowym. Do wyboru są również różne rodzaje kolorowych wafli, barwionych naturalnymi składnikami takimi jak węgiel roślinny, marchew czy szpinak, co z pewnością spotęguje doznania smakowe. Bestsellerem Łódzkiej Fabryki Lodów jest karmel z solą himalajską, jednak na różnorodność smaków nie można narzekać. Na fanów sorbetów również czeka wiele ciekawych propozycji, między innymi orzeźwiające smaki jak egzotyczne mango czy soczysta cytryna.

Beza Krówka – różne lokalizacje

Beza Krówka to w tej chwili sieć lodziarni, którą można znaleźć w różnych punktach Łodzi, począwszy od mniejszych osiedli aż po kultowy OFF Piotrkowska. Lodziarnia zawdzięcza swoją popularność oryginalnej recepturze opartej wyłącznie o naturalne składniki. Beza Krówka chętnie eksperymentuje ze smakami i wciąż poszerza ofertę o nowe smaki takie jak: figa z makiem, mohito czy dakłas. Oferta nie ogranicza się wyłącznie do lodów. Na konsumentów czekają również gofry, słodkie przekąski, a także ciepłe i zimne napoje. Warto dodać, że Beza Krówka jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w tym również na ulubione łódzkie lody 2015 oraz 2016.

Beza Krówka

Lodziarnia Cukiernia Wasiakowie – ul. Traugutta 2

To wyjątkowe miejsce, w którym można skosztować nie tylko pysznych lodów, ale również ciast i kawy. Charakterystyczne usytuowanie w sąsiedztwie słynnego Grand Hotelu sprawia, że lodziarnio-cukiernia jest chętnie odwiedzana przez turystów. Serwowane tu porcje lodów są solidne, a smaki regularnie się zmieniają, więc z pewnością nie można narzekać na nudę. Na miejscu znajdziemy również lody dla wegan. Wśród najbardziej wyszukanych, a zarazem unikatowych smaków należy wymienić: truskawkę z bazylią, gorgonzolę z gruszką czy masło palone.

Wasiakowie

Lody Bajka – ul. Rydla 17a

Lodziarnia oddalona od zgiełku miasta, bo usytuowana na Dąbrowie, jednak dzięki wspaniałej unikatowej ofercie zajmuje wysokie miejsce wśród lodziarni łódzkich. Bajka proponuje kulkowe lody rzemieślnicze, ale również włoskie oparte o tradycyjną recepturę. Ponadto możemy kupić tu ciasta sprzedawane na sztuki oraz gofry, którym nie oprze się żaden łasuch. 

Lody Dybalski – różne lokalizacje 

Cukiernia Dybalski to miejsce z wielopokoleniową tradycją. Słynny łódzki lokal oprócz wyrobów cukierniczych proponuje nam w okresie letnim również lody. Są one oparte o autorską recepturę pani Marii Granowskiej – żony pierwszego właściciela. Lody charakteryzuje wyrazisty, śmietanowy posmak i gęsta konsystencja. Dybalski słynie z serwowania dużych porcji w przystępnej cenie, niezmiennej od lat.

Dybalski

Lód Miód

Skąd wzięła się równie słodka nazwa? Otóż ta łódzka pracownia lodów rzemieślniczych współpracuje na co dzień z okolicznymi pasiekami. Każda z biało-żółtych budek zaopatrywana jest codziennie w świeże lody w 8 uwielbianych przez miłośników słodkości smakach. Znalazł się wśród nich słynny CZARNELOVE – czyli, jak sama nazwa wskazuje, czarne (sic!) lody karmelowe z solą himalajską, barwione wyłącznie naturalnymi składnikami. Każdy lodożerca powinien poznać ich niepowtarzalny smak!

Lód Miód
Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy