Ekstremalna Łódź – najciekawsze atrakcje dla żądnych przygód

Ekstremalna Łódź – najciekawsze atrakcje dla żądnych przygód

Niektórym z nas miasto kojarzy się jedynie z muzeami i zabytkami, które warto zobaczyć. Innym – z miejscem tętniącym życiem, zwłaszcza w godzinach nocnych. Okazuje się jednak, że coś dla siebie znajdą również poszukiwacze ekstremalnych atrakcji, żądni przygód i niezwykłych doświadczeń. Poniżej prezentujemy kilka różnych propozycji dla fanów mocnych wrażeń.

Park linowy

Park linowy, który kojarzą niemal wszyscy łodzianie, znajduje się w Arturówku. Mogą wybrać się do niego zarówno poszukiwacze ekstremalnych wrażeń, jak i całe rodziny, które chcą aktywnie spędzić czas. Klienci indywidualni mogą wybrać jedną z pięciu tras na drzewach, w tym popularną trasę tyrolską, czyli trasę zjazdową. Warto wiedzieć, że do wyboru mamy także parki linowe przy Stawach Jana i na Młynku, dostosowujące swoją ofertę do różnych grup wiekowych i sprawnościowych. 

Battle Arena: poznaj smak rywalizacji

Kolejną propozycją jest… starcie na Battle Arenie. Oczywiście nie chodzi o dosłowną walkę, a o zdrową rywalizację między uczestnikami rozgrywki. Mowa o paintballu, który cieszy się wśród łodzian coraz większym zainteresowaniem. Teren Battle Areny znajduje się zaledwie 15 km od centrum Łodzi – to zaplecze aż 8 hektarów budynków, lasów i okopów. Doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu, a nawet… wieczoru kawalerskiego!

Wake&Roll Park

Jeszcze do niedawna wakeboarding wydawał się nieco egzotyczną rozrywką, której można doświadczyć wyłącznie na wakacjach. Obecnie w wielu dużych miastach można spróbować swoich sił w tej zabawie. Podobnie jest w Łodzi – amatorzy tej wodnej zabawy mogą odwiedzić Wake&Roll Park, mieszczący się parku 1 Maja przy największym łódzkim zbiorniku wodnym – Stawach Stefańskiego. Odwiedzający mają do dyspozycji dwusłupowy wyciąg do nart wodnych, wakeskate i wakeboardu. 

Tyrolka w Manufakturze

Brzmi jak sci-fi? Nic podobnego. W Łodzi można zjechać na linie… tuż nad rynkiem Manufaktury. Stalowa lina jest zawieszana 15 m nad ziemią, dzięki czemu zjeżdżający mogą podziwiać panoramę miasta i spojrzeć na Manufakturę z nieco innej perspektywy. Należy przy tym pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych atrakcji, kolejka działa w sezonie letnim.

Lot paralotnią

Dla wszystkich, którzy chcą wznieść się w przestworza i przeżyć niezapomniane chwile, świetną propozycją jest lot paralotnią. Aby móc skorzystać z tej atrakcji, należy jednak pojechać ok. 50 km za miasto, do Łęk Kościelnych, gdzie od maja do października (start i zakończenie sezonu są uzależnione od warunków atmosferycznych) odbywają się loty paralotnią. 

 

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy