Lodowiska w Łodzi – dokąd wybrać się na łyżwy?

Jazda na łyżwach to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu – nie tylko zimą. Lodowisko jest zresztą idealnym miejscem na spędzenie czasu ze znajomymi – zwłaszcza jeśli na dworze króluje prawdziwa zima, a śnieg pokrywa niemal wszystko dookoła. Dla niektórych jazda na łyżwach to coś więcej niż rozrywka; część osób traktuje to jak sport, któremu poświęca każdą wolną chwilę. W Łodzi nie brakuje miejsc, w których można trenować jazdę na łyżwach – zarówno hobbystycznie, jak i amatorsko. Poznajcie kilka z nich.

Lodowisko przy Manufakturze

Ze względu na dobry dojazd do Manufaktury i urokliwy rynek lodowisko przy Manufakturze zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To lodowisko „pod chmurką”, co oznacza, że jest otwierane tylko na sezon zimowy – najczęściej pod koniec listopada, choć dokładna data otwarcia zależy zazwyczaj od warunków atmosferycznych. Należy jednocześnie pamiętać, że to stosunkowo małe lodowisko (głównie ze względu na położenie – zajmuje ono część wewnętrznego rynku Manufaktury), a w dodatku zwykle oblegane. Z drugiej strony to idealne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi – po czasie spędzonym na lodowisku można wybrać się do centrum handlowego (do jednej z kawiarni, do kina lub teatru). 

Lodowisko „Bombonierka”

Jest zlokalizowane przy ul. Stefanowskiego 28 i stanowi część łódzkiego MOSiR-u.  Z racji tego, że znajduje się wewnątrz budynku i jest zadaszone, można korzystać z niego przez cały rok – dlatego jest jednym z ulubionych obiektów zawodowych łyżwiarzy. Odnajdą się tu z pewnością amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z jazdą na łyżwach; lodowisko jest na tyle duże, że pomieści nawet zorganizowane grupy. Obiekt nosi imię Marii Olszewskiej-Lelonkiewicz, słynnej trenerki łyżwiarzy figurowych. 

Lodowisko Retkinia

Innym lodowiskiem, które również stanowi część jednego z łódzkich MOSiR-ów, jest lodowisko Retkinia. Znajduje się ono przy ulicy Popiełuszki 13B i podobnie jak lodowisko Bombonierka znajduje się w budynku i jest zadaszone. Warto zauważyć, że w przypadku obu lodowisk MOSIR-ów na zniżki mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny a także Karty Rabatowej „Młodzi w Łodzi”, przysługującej osobom studiującym na jednej z łódzkich uczelni. Istnieje również możliwość wypożyczenia łyżew czy nawet urządzenia do nauki jazdy. W obu przypadkach możliwy jest również zakup karnetów. 

 

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy