Gdzie na piwo w Łodzi? 10 łódzkich lokali, które musisz odwiedzić

Gdzie na piwo w Łodzi? 10 łódzkich lokali, które musisz odwiedzić

Wspólne wyjście na piwo to jeden z najpopularniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu w gronie przyjaciół. Miłośnicy złocistego trunku znajdą w Łodzi mnóstwo pubów, w których można dostać dobre, często kraftowe i wyrabiane lokalnie piwo. Przekonaj się, które lokale w Łodzi serwują najlepsze piwo.

1. PiwPaw — ul. Piotrkowska 147

Dla wielu łodzian to lokal numer jeden pod względem jakości serwowanych piw. Można wybierać spośród aż 104 rodzajów tego alkoholu, a dodatkowo kilka innych, kraftowych butelek na pewno znajdzie się w lodówce. Warto skosztować przede wszystkim piw pochodzących z browaru Bazyliszek, czyli własnej produkcji PiwPaw. Dobra wiadomość dla wszystkich, których perspektywa wyboru spośród tak wielu rodzajów piw przeraża — każdego gatunku można skosztować przed zamówieniem całego kufla.

2. Piwoteka Narodowa — ul. 6 Sierpnia 1/3

Nazwa lokalu firmowego Browaru Piwoteka wcale nie oznacza, że dostaniemy w nim wyłącznie piwa polskie. Wprost przeciwnie, można tu skosztować złocistego trunku z najróżniejszych zakątków świata. Specyficzny klimat tego miejsca tworzą prawdziwe, drewniane stoły, kapsle, podkładki pod kufle i plakaty związane ze sztuką piwowarstwa z różnych miejsc na świecie. Nie dość powiedzieć, że są to odmiany kraftowe — to wręcz piwa eksperymentalne. Warzone są według unikalnych receptur m.in. w browarze Księży Młyn czy Jan Olbracht.

3. Chmielowa Dolina — ul. Piotrkowska 123

W Chmielowej Dolinie nawet wystrój jest związany ze sztuką piwowarstwa. Spod sufitu zwisają prawdziwe szyszki chmielu, a drewniane stoły i dekoracje nawiązują do niemieckich pubów, w których atmosfera do kosztowania różnego rodzaju trunków jest wprost idealna. Tutaj już od wejścia wiadomo, że mamy do czynienia z profesjonalnymi piwowarami, bowiem karta zawiera mnóstwo rozmaitych piw o finezyjnych nazwach i smakach. Wszystkie można zamówić z gwarancją, że zostaną podane we właściwej temperaturze i najlepszych naczyniu (dopasowanym do rodzaju piwa).

4. Z Innej Beczki — ul. Moniuszki 6

Z wielu różnych beczek można tutaj skosztować piwa. Lokal ma specyficzny, nieco piwniczny charakter, co sprzyja relaksowi i dobrej zabawie. Zawsze w nalewakach znajduje się co najmniej kilka rozmaitych piw, a barmani o każdym z nich potrafią wiele powiedzieć. Łodzianie szczególnie lubią tutejszy ogródek, który znajduje się co prawda na świeżym powietrzu, ale wokół otaczają go ściany budynków, więc zimny wiatr i hałas nie mają do niego wstępu.

5. Księży Młyn — ul. Tymienieckiego 22/24

Browar restauracyjno-rzemieślniczy — jak mówią o lokalu jego właściciele. Księży Młyn to miejsce, w którym spotykają się wyśmienita kuchnia, rzemieślnicze piwa i tradycja przemysłowa Łodzi. Tymienieckiego 22/24 znajduje się bowiem w budynku dawnej szarpalni bawełny, należącym niegdyś do łódzkiego potentata — Ludwika Grohmana. Zabytkowe wnętrze, tworzące niepowtarzalny klimat przyciąga wielu gości każdego dnia.

6. Biblioteka — ul. Andrzeja Struga 7

Kultowy pub istnieje na imprezowej mapie Łodzi już od kilkunastu lat — i od początku cieszy się szczególnym zainteresowaniem ze strony studentów. W podziemnym lokalu panuje niepowtarzalny klimat, a jego goście mogą nie tylko napić się tu wieczorem znakomitego piwa, ale także wpaść na kawę między zajęciami czy w przerwie od pracy. Różnorodna muzyka, przyjazna atmosfera i oryginalny wystrój wnętrza skutecznie przyciągają imprezowiczów, którzy tak chętnie do niego powracają.

7. Cesky Film — ul. Tymienieckiego 25a

To jedyne takie miejsce w Łodzi, w którym możemy dostać czeskie specjały, przygotowane według oryginalnych receptur naszych południowych sąsiadów. Lokal jest położony na terenie byłego imperium fabrycznego Scheiblera, co jest dodatkowym walorem dla tych, którzy szukają nie tylko dobrego piwa, ale i miejsce sprzyjającego relaksowi z dala od miejskiego zgiełku. Piwosze znajdą tutaj pięć rodzajów beczkowego piwa, które pochodzi z browaru Cerna Hora, a także całe mnóstwo rozmaitych piw butelkowych, które z pewnością podbiją serca wszystkich miłośników tego trunku.

8. Klubopiwiarnia — ul. Narutowicza 7/9

Miejsce będące połączeniem szalonego wystroju, wielu rodzajów dobrych piw i streetfoodowej kuchni. Mikrobrowar, który się tutaj znajduje, jest w stanie jednocześnie warzyć sześć rodzajów piwa. Goście najczęściej chwalą piwa IPA i pszeniczne — za niebanalną bananowo-goździkową nutę w smaku. Zachęcają również ceny: małe piwo kosztuje tutaj 7 zł, a duże — 9. Jak zapewniają browarnicy, ich piwo nie tylko świetnie smakuje, ale również nie powoduje kaca. Zdarza się również, że Klubopiwiarnia organizuje warsztaty, dzięki którym można nie tylko skosztować piwa, ale również dowiedzieć się, jak powstaje.

9. The Eclipse Inn — Piotrkowska 80

Miejsce bardzo przyjazne turystom. Do odwiedzenia The Eclipse Inn zachęca przede wszystkim duży wybór piw, pochodzących z całego świata. Warto skosztować przede wszystkim piw brytyjskich, polskich i cydru. Ciepło i niezwykły klimat lokalu tworzą ceglane ściany i kominek, a także wystrój nawiązujący do najstarszych, tradycyjnych angielskich pubów. To idealne miejsce do odpoczynku po zwiedzaniu Piotrkowskiej i jej zabytkowych kamieniczek.

10. Galicja — Centrum Handlowe Manufaktura — ul. Ogrodowa 19a

W Galicji można się napić zarówno piw kegowych, jak i butelkowych. Trunki tutaj serwowane pochodzą z regionalnych browarów rzemieślniczych, ale znajdą się wśród nich również piwne rarytasy z różnych zakątków świata. Miejsce może się również pochwalić zabytkami: cegły i elementy drewniane, które można tutaj zobaczyć został wykonane przez galicyjskich rzemieślników. Jeśli piwo zaostrzy apetyt, warto skosztować galicyjskich specjałów, które serwuje tutejsza kuchnia.

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy