Nagrody Grammy 2020 rozdane - kto jest największym wygranym plebiscytu?

Nagrody Grammy 2020 rozdane - kto jest największym wygranym plebiscytu?

Tegoroczna gala rozdania nagród muzycznych Grammy za nami. Wręczono statuetki w ponad 80 kategoriach. Można było zostać nagrodzonym w praktycznie każdym gatunku muzycznym zaczynając od muzyki pop, poprzez jazz czy rap, po gospel. Tegoroczna gala odbywała się w atmosferze zadumy oraz smutku. Wszystko za sprawą smutnej informacji, która okrążyła świat na kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy. Chodzi oczywiście o śmierć legendy amerykańskiej koszykówki Kobe Bryant. Ceremonia trwała prawie cztery godziny i obyła się w Staplem Center w Los Angeles, w hali Los Angeles Lakers, czyli klubu, w którym Bryant święcił największe sukcesy.

Wielka zwyciężczyni Grammy 2020

Najwięcej nominacji w tym otrzymali kolejno: Lizzo – dziewięć nominacji, Billie Eilish – siedem nominacji oraz Lil Nas X – sześć nominacji. Jednak największą zwyciężczynią była druga z nich. Jej album „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” został albumem roku. Billi Eilish stała się pierwszą piosenkarką, która zdobyła w tym samym roku nagrodę za album roku, piosenkę roku, debiut, nagranie roku oraz album wokalny pop rocku. Jest też najmłodszą artystką, odkąd LeAnn Rimesnag wyróżniono za debiut w 1997 roku w wieku 14 lat. Piosenkarka cieszy się ogromną popularnością - Billi Eilish na Instagramie ma ponad 50 milionów obserwatorów.

Inni nagrodzeni podczas Grammy 2020

W kategorii najlepsze wykonanie solowe swoją statuetkę otrzymała Lizzo za utwór “Truth Hurts”. W kategori najlepsze wykonanie w duecie / zespole wygrali: Lil Nas X & Billy Ray Cyrus za utwór "Old Town Road". Statuetka za najlepszy album tradycyjny trafiła do Elvis Costello & The Imposters za album "Look Now". W kategorii najlepsze tradycyjne wykonanie R&B statuetkę zdobyła Lizzo za utwór “Jerome”. Najlepszy album R&B otrzymał Anderson .Paak. Teksty piosenek znaleźć można w internecie. W kategorii najlepszy teledysk zwyciężyli Lil Nas X & Billy Ray Cyrus za teledysk do utworu "Old Town Road (Official Movie)". W kategorii najlepszy film muzyczny zwycieżył obraz “HOMECOMING”.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy