Łódź przyjazna czworonogom – miejsca, które możesz odwiedzić z pupilem

Łódź przyjazna czworonogom – miejsca, które możesz odwiedzić z pupilem

Nie od dziś wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Od kilku lat znacznie wzrosła świadomość społeczna  w kwestii należytego traktowania zwierząt; pojawia się również coraz więcej miejsc przyjaznych psom czy kotom. Gdzie w Łodzi można zabrać ze sobą czworonogiego pupila?

Kawiarnie i lokale gastronomiczne

Jeszcze do niedawna myśl, że do kawiarni czy restauracji można zabrać ze sobą czworonoga, była po prostu niedorzeczna. Obecnie sytuacja ulega zmianie. Po pierwsze, psa można zabrać do… kilkudziesięciu lokali gastronomicznych na terenie Łodzi! Znalazły się wśród nich na przykład Mebloteka Yellow, klubokawiarnia Niebostan, Prosto z Mostu czy Vinda. Psy wejdą także do Trattorii Bandiera Italiana, Heksagonu, Sielsko Anielsko czy Szwalni Smaków. Jak widać – możliwości jest naprawdę mnóstwo, a lokali przyjaznych zwierzętom – znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu. Warto wspomnieć jeszcze o specjalnej ofercie Stacji Street Food. To właśnie tam oprócz ludzi zjedzą również ich pupile. Lokal ma w swej ofercie dania dla czworonogów; psy zjedzą przygotowane posiłki z miseczek ustawionych na podłodze.

Gdzie na spacer z psem?

Gdzie z kolei najlepiej wybrać się na spacer z naszym czworonogiem? Żadnych problemów nie będziemy mieć na pewno na łódzkich Błoniach (teren położony między ulicami Kusocińskiego, Juszczakiewicza i Konstantynowskiej, także tereny wokół Retkińskiej Górki) oraz w Uroczysku Lublinek. To drugi co do wielkości las komunalny na terenie Łodzi, znajdujący się na dzielnicy Łódź-Polesie. Tereny świetnie nadają się do długich spacerów, oba też położone są nieco na uboczu, dzięki czemu nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszych czworonożnych przyjaciół.

Lublinek

Na zakupy i na nocleg

Okazuje się, że w Łodzi pojawia się także coraz więcej sklepów i instytucji, które są przyjazne psom. Jedną z nich jest Centrum Handlowe M1, które możliwość wejścia z czworonogiem wprowadziło już w 2016 r. Ciekawym wyjątkiem jest również Łódzkie Centrum Komiksu przy ul. Więckowskiego – tam także nie musimy zostawiać psa na zewnątrz. Z pupilem wejdziemy nawet do… centrum fitness. Taką możliwość oferuje 60minut, studio treningu personalnego. Nie bez znaczenia jest możliwość wynajęcia pokoju hotelowego, nawet jeśli mamy ze sobą czworonoga – bez problemów przenocujemy wtedy m.in. w ośrodku Prząśniczka, w Willi Pory Roku czy w Green Hostel 24.

Nic dziwnego, że wszystkie wymienione miejsca cieszą się sympatią łodzian. Większość z nich jest znana już od dawna (mowa zwłaszcza o kawiarniach i restauracjach), część jest regularnie odwiedzana przez większość mieszkańców miasta (M1). Możliwość wejścia z czworonogiem do różnych miejsc znacząco ułatwia życie. 

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

1 komentarz

  1. Gość 14 marca 2021 (20:34)

    Zapomnieli Państwo dodać,że w Łodzi można również zjeść posiłek w towarzystwie pupila w restauracji Fatamorgana mieszczącej się na Księżym Młynie :D

Dodaj komentarz

Partnerzy