10 ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Łodzi

Łódź oferuje szereg atrakcji, które warto uwzględnić przy planowaniu wolnego czasu. Możliwości jest mnóstwo, a ostateczny wybór będzie podyktowany wyłącznie naszymi preferencjami. Poniżej 10 najciekawszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Łodzi. 

1. Lot balonem

Kto z nas nie marzył o tym, aby swobodnie szybować w powietrzu? Dziś jest to możliwe i dostępne niemal dla każdego, a dodatkowo gwarantuje podziwianie pięknej panoramy miasta. Loty odbywają się w każdą pogodę. Podnoszą adrenalinę, a jednocześnie odrywają nas od monotonnej rzeczywistości. Te wyjątkowe wspomnienia pozostaną z nami już na zawsze!

2. Degustacja czekolady w pijalni Wedla

Elegancka pijalnia Wedla to miejsce z wieloletnią tradycją i prawdziwy raj dla łasuchów, którzy chcą odkryć nowe smaki czekolady. Degustacja zawiera 3 rodzaje płynnej czekolady, sosy oraz talerz owoców. Czekolada uwalnia endorfiny, dzięki którym poczujemy się szczęśliwsi i bardziej zrelaksowani. 

3. Wizyta w escape roomie

To wspaniały pomysł dla każdego, kto chce się poczuć jak Sherlock Holmes. Ta nietypowa rozrywka wystawia naszą umiejętność logicznego i analitycznego myślenia na ciężką próbę. To nieszablonowy sposób spędzenia wolnego czasu w grupie. Ograniczony czas na rozwiązanie zagadki dodatkowo potęguje dreszczyk emocji. Każda gra dostarcza innych wrażeń! 

4. Kolacja w ciemności

Tradycyjne wyjścia do restauracji są dla niektórych codziennością. Dlatego do Łodzi zawitał pomysł zaczerpnięty z europejskich stolic takich jak Paryż czy Zurych. Kolacja w ciemnościach uwrażliwia nasze kubki smakowe. Jest to niecodzienne przeżycie, nie widzimy niczego – kelnerów, dań oraz otoczenia. Jesteśmy zdani wyłącznie na pozostałe zmysły. 

5. Przejazd Lamborghini lub Ferrari ulicami Łodzi

Luksusowe samochody takie jak Lamborghini czy Ferrari posiadają tylko nieliczni, pozostali mogą o nich tylko pomarzyć. Jednak dzięki przejazdom możemy choć na chwilę posmakować luksusu i wzbogacić się o niesamowite wspomnienia. Szybka przejażdżka znanymi ulicami miasta to niezapomniana przygoda. Pomimo szybkości pojazdu, jazda jest całkowicie bezpieczna, ponieważ odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora. 

6. Laserowy labirynt 

Poruszanie się po laserowym labiryncie dostarcza solidnej dawki adrenaliny. Strzelanie laserem jest całkowicie bezpieczne, a jednocześnie pozwala poczuć się jak w wyjątkowej grze lub filmie akcji. To doskonały sposób na integrację i wspólne zabawę w gronie znajomych. Element wyzwania oraz rywalizacji pozytywnie wpływa na nasz organizm i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje. 

7. Gokarty

Przejażdżka gokartami redukuje stres. Prędkość oraz wzmożona koncentracja skutecznie podwyższają poziom adrenaliny. Samodzielny przejazd lub wyścigi z innymi dostarczają masy pozytywnych emocji!

8. Kręgle 

Gra w kręgle to jeden z przyjemniejszych sposobów na spędzenie wolnego czasu. To doskonała rozrywka, której towarzyszy możliwość spotkania ze znajomymi. W kręgle może grać każdy niezależnie od wieku, płci czy kondycji fizycznej. To jedna z przyjemniejszych form aktywnego spędzania czasu.  

9. Bungee jumping na sali fitness

To nowa forma zajęć, która pomimo, że nie dawno zawitała do sal fitness, to już zdążyła zdobyć rzesze sympatyków. Dzięki tej formie aktywności spełnimy nasze marzenia o lataniu. Doskonała zabawa, poprawa kondycji i sprawności fizycznej gwarantowane! 

10. SALTOS – park trampolin 

Skakać może każdy – zarówno dzieci, jak i dorośli. To wspaniały aktywny sposób na spędzenie wolnego czasu. Różnorodność aktywności zagwarantowana jest dzięki obecności różnych typów trampolin. Skakanie dostarcza nie tylko wspaniałych przeżyć, ale to również doskonała praca nad ciałem i kondycją fizyczną, umożliwiająca opanowanie podstaw akrobatyki. 

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

2 komentarze

  1. odczarowany 16 stycznia 2019 (13:11)

    Ciekawe pomysły :D ja ostatnio czuję co raz większą potrzebę odpoczynku fizycznego, więc wtedy najlepiej sprawdza mi się długi spacer w słuchawkach, z których leci muzyka z mojego ulubionego radia :D Polecam Paradę. Poprawią nawet najgorszy dzień!

  2. karolina 10 czerwca 2019 (09:41)

    Ja to lubię wybrać się na jakieś rolki lub rower, najlepiej ze znajomymi, bo wiadomo, że raźniej, ale sama też. Wtedy słuchawki i muzyka. Szczerze mówiąc lubię jeździć na rolkach bo dają swobodę i można na nich "tańczyć" jeśli ktoś wie o czym mówię :D zwykle w słuchawkach też u mnie leci radio parada. Nie puszczają smętów.

Dodaj komentarz

Partnerzy