Trasy biegowe w Łodzi – ścieżki, które powinien poznać każdy maratończyk

Bieganie stało się niezwykle popularne – coraz więcej osób decyduje się na uprawianie tego sportu, przede wszystkim ze względu na dobroczynny wpływ tej aktywności na zdrowie. Nie bez znaczenia pozostają również kwestie związane z ogólną sprawnością czy wyglądem – bieganie wzmacnia kondycję i pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Coraz więcej osób decyduje się także na udział w maratonach. Oto najpopularniejsze trasy biegowe w Łodzi!

Park na Zdrowiu

To miejsce najczęściej wybierane przez łódzkich biegaczy, głównie ze względu na liczbę alejek. Nazywany jest czasem „łódzkim central parkiem” – to miejsce preferowane nie tylko przez biegaczy, ale również przez osoby ćwiczące jogę czy stretching, to także doskonałe miejsce do relaksu na łonie natury (i to w centrum miasta!). Główne alejki są dobrze oświetlone, a miasto dba o ich utrzymanie (w zimą – o właściwe odśnieżenie, co czyni z parku atrakcyjny cel dla wytrwałych biegaczy nawet, gdy zimowa aura nie sprzyja aktywności ruchowej).

Park Poniatowskiego 

To kolejny łódzki park, który jest uwielbiany przez biegaczy. Wiele osób może zainteresować cotygodniowy parkrun. Odbywa się tu również Decathlon Run, podczas którego teren parku jest wykorzystany „na nowo” – uczestnicy nie biegną alejkami, a specjalnie wyznaczoną trasą, która wymaga zaangażowania większej liczby mięśni. Plusem jest położenie niemal w centrum miasta. 

Park na Stokach

Kolejny park w zestawieniu nie może dziwić nikogo, kto poszukuje specyficznych, wymagających dobrej kondycji miejsc do biegania. Znajduje się tam również stadion z bieżnią tartanową; miejsce idealne dla osób, które chcą przede wszystkim popracować nad swoją szybkością.

Las Łagiewnicki

Największy kompleks zielony znajdujący się na terenie miasta. Pozwala chociaż na chwilę przenieść się na łono prawdziwie dzikiej przyrody. Dostępne są tutaj zarówno trasy płaskie, mało wymagające i idealne dla początkujących jak i zdecydowanie trudniejsze, z licznymi wzniesieniami i przewyższeniami. Dzięki różnorodnemu ukształtowaniu terenu każdy pasjonat biegania znajdzie trasę odpowiednią do swoich potrzeb.

Poligon Brus

Kolejna ciekawa opcja dla tych, którzy stawiają na bardziej wymagające trasy. Ex-poligon znajduje się na Złotnie. Teren, podobnie jak w przypadku Lasu Łagiewnickiego, jest dość zróżnicowany. Warto pamiętać o pozostałościach infrastruktury wojskowej  na terenie poligonu – można ją wykorzystać podczas treningu lub przy rozciąganiu.

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

1 komentarz

  1. Łukasz 16 kwietnia 2018 (09:54)

    Dziękuję za wskazanie ciekawych alternatyw dla moich dotychczasowych tras

Dodaj komentarz

Partnerzy