12 łódzkich lokali, które powinien odwiedzić choć raz każdy student

Nie od dziś wiadomo, że życie studenta składa się nie tylko z egzaminów i przygotowań do sesji. Równie istotną częścią studenckiego życia jest czas wolny i rozrywka. Poniżej zestawienie 12 popularnych lokali, do których powinien zajrzeć każdy student w Łodzi bez względu na budżet, jakim dysponuje.

1. Pub i klub Łódź Kaliska – ul. Piotrkowska 102

Już sama nazwa oddaje ducha miasta Łodzi. Wnętrze klubu jest ozdobione zdjęciami łódzkiej grupy artystycznej – Łódź Kaliska. Klub pozostawia do dyspozycji gości aż trzy piętra. Na każdym z nich znajduje się doskonale zaopatrzony bar oraz różnorodna muzyka. W klubie bywają zarówno stali bywalcy, jak również nowe osoby. Można tu spotkać ludzi w różnym wieku i z różnych krajów. Czując wyjątkowy klimat miejsca nie dziwi fakt, że kiedyś było to miejsce stałych spotkań artystycznej bohemy.

2. Pub Biblioteka – ul. Struga 7

To jedno z najczęściej odwiedzanych przez studentów miejsc. Nic dziwnego, bowiem na żaków codziennie czekają atrakcyjne rabaty. W lokalu odbywają się również transmisje meczów czy imprezy karaoke.

3. Spaleni Słońcem – Off Piotrkowska – Piotrkowska 138/140

Już sama lokalizacja czyni to miejsce unikatowym na mapie Łodzi. Pub Spaleni Słońcem mieści się w kultowym kompleksie na tak zwanym – Offie, który cechuje wyjątkowy klimat.

Częścią architektury są pozostałości przemysłowych fabryk XIX-wiecznej Łodzi. W „Spalonych”, bo tak potocznie mówi się o pubie, grana jest nietuzinkowa muzyka w stylu funky i elektro. Ceny alkoholi są przystępne, a dodatkowo można tu skosztować regionalnych browarów łódzkich! W sąsiedztwie znajduje się klub DOM, który jest obowiązkowym miejscem dla fanów elektroniki.

Spaleni Słońcem

4. Kokoo Klub – ul. Stanisława Moniuszki 1

Pewnie niejednokrotnie zastanawiacie się, gdzie zaszaleć w weekend? Odpowiedź jest prosta: Kokoo! To modny i stylowy klub, w którym był już każdy łodzianin. Do wyboru mamy imprezę na parterze, gdzie usłyszymy hip-hop i ostatnie hity lub piętro, gdzie jest grany house. Dla bardziej wymagających są dostępne także VIP roomy.

5. Chmielowa Dolina – ul. Piotrkowska 123

Odwiedziny w tym pubie to podróż do krainy piw. Na miejscu każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem czeka na nas ponad 300 rodzajów piw do wyboru! Ponadto przekąski oraz shisha.

6. Naleśnikarnia Manekin – ul. 6 sierpnia 1

To znane przez wszystkich łodzian miejsce, w którym nigdy nie brakuje ludzi. Jest to zasługą bogatego naleśnikowego menu, miłej obsługi i wyjątkowej atmosfery.

Naleśnikarnia Manekin

7. Zapiekarnia – ul. Piotrkowska 52

Takiego miejsca na mapie Łodzi brakowało przez długi czas. Zapiekanki prosto z pieca, przygotowywane na miejscu na bazie świeżych składników. Dostępne są nie tylko opcje wytrawne, ale również wegeteriańskie, wegańskie oraz w wersji na słodko. Smacznego!

8. Istanbul Kebab – Piotrkowska 88

Kto z Was nie ma od czasu do czasu ochoty na kebab? Świeży i przyrządzany według oryginalnej receptury hummus oraz sosy i darmowa herbata. Na deser można skosztować również własnoręcznie robionego tureckiego przysmaku – bakalavy. To miejsce, w którym wysoka jakość idzie w parze z niską ceną.

9. Pizzeria Drzwi Otwarte – ul. Piotrkowska 120

Pizzerię charakteryzują kameralne wnętrze i świetna pizza. Idealna restauracja na wypad z przyjaciółmi. Włoski smak w przystępnej cenie!

10. Niebostan - ul. Piotrkowska 17

W jednym z łódzkich podwórek kryje się wyjątkowe miejsce, będące połączeniem 3 w 1, klubu muzycznego, antykwariatu i klubokawiarni. Niebostan jest pełen książek oraz oryginalnych mebli w postaci starych wanien i wózków sklepowych. Można tu wpaść zarówno na kawę i wege kanapkę, ale również napić się piwa lub drinka w atrakcyjnej cenie. Ponadto w klubokawiarni odbywają się warsztaty rysunku: „Szice na luzie”, koncerty muzyki alternatywnej czy słynne Czwartkowe Spotkania z Social Media.

Niebostan

11. Fabryka Krawatów Bistro - ul. Piotrkowska 90

To lokal idealny dla studentów, pełen młodych ludzi i pozytywnej energii. Piwo i shoty w świetnej cenie, a na bardziej wymagających czekają doskonale przyrządzone drinki.

12. Klub bilardowy Frame - ul. Narutowicza 7/9

Miejsce obowiązkowe dla fanów bilardu oraz osób, które chcą spędzić czas ze znajomymi w fajny sposób. W lokalu można skorzystać ze zniżki studenckiej.

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy