Oczami książkoholika – 8 najlepszych księgarni i antykwariatów w Łodzi

W żadnym mieście nie może zabraknąć miejsc przepełnionych książkami, które są chętnie odwiedzane przez koneserów literatury. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy spis 8 najlepszych księgarni i antykwariatów w Łodzi. 

1. Księgarnia PWN – Więckowskiego 13

To księgarnia, która oferuje szeroki zbiór literatury popularnonaukowej z różnych dziedzin. Oprócz tego znajdziemy tu słowniki, encyklopedie, a także repetytoria przygotowujące do matury. W PWN znajduje się również wiele aktualnych publikacji specjalistycznych. Ponadto księgarnia oferuje podręczniki szkolne i akademickie, a także gry i zabawy dla najmłodszych. Idąc z duchem czasu, PWN wprowadziło do swoje oferty również ebooki. Podążając za coraz bardziej wygórowanymi oczekiwaniami klienta, PWN wprowadziło do swojej oferty szeroki wybór materiałów interaktywnych, filmów, a także muzyki. Na klientów czekają atrakcyjne zniżki. Zakupów w księgarni można dokonywać również online.  

2. Book się rodzi – ul. Piotrkowska 37

Kontrowersyjna nazwa księgarni intryguje wielu przechodniów. Niejednokrotnie jest ona bodźcem, aby zajrzeć do środka. Antykwariat gromadzi imponujące ilości książek, publikacji, gazet czy płyt winylowych. Archiwalne egzemplarze i stare wydania książek to prawdziwa gratka dla książkoholików. Literatura pochodzi z różnych zakątków świata, a do tego jest dostępna w przystępnej cenie. 

3. Zlituj się nad nami – Piotrkowska 37

Sąsiadujący z „Book sie rodzi” antykwariat już na wejściu urzeka niecodziennym klimatem. Od razu rzuca się w oczy tabliczka z nazwą ulicy Czytelnicza, bo w końcu to miejsce dla pasjonatów literatury. Niezwykłą atmosferę tworzą tu pracownicy, którzy są pasjonatami i znawcami książek. 

4. Silva rerum – ul. Piotrkowska 147

Księgarnia i antykwariat, w którym aż roi się od książek. Wśród tak licznej ilości możemy znaleźć wyjątkowo rzadkie egzemplarze, co sprawia, że miejsce jest chętnie uczęszczane przez koneserów i znawców literatury. Księgarnia jest również odwiedzana przez młodzież i studentów, ponieważ w swojej ofercie posiada podręczniki szkolne i akademickie.

5. Matras – różne lokalizacje

Księgarni Matras nie trzeba długo opisywać, bowiem to popularna sieć księgarni. Na miejscu znajdziemy posegregowane nowości książkowe. Każdego dnia na klientów czekają atrakcyjne promocje. W Matrasie możemy kupić również fiszki językowe, przewodniki, mapy, gry edukacyjne oraz akcesoria szkolne i biurowe. Przyjazna atmosfera i doskonale przeszkolony personel sprawiają, że księgarnia jest odwiedzana przez osoby, których literatura jest prawdziwą pasją. 

6. Rema – różne lokalizacje

Rema to znana sieć księgarni, która oprócz nowych publikacji posiada szeroką ofertę popularnych tytułów, nie zapominając o klasyce literatury. Można tu znaleźć publikacje ze wszystkich dziedzin, masę książeczek dla najmłodszych, albumy ze zdjęciami, a także kalendarze. Jest to miejsce, w którym czeka na nas różnorodność i starannie wyselekcjonowana literatura.  

7. Stompel – ul. Piotrkowska 11

Stompel to jedna z największych księgarni w Łodzi. Oferta jest podzielna na trzy działy tematyczne: ogólny, językowy oraz muzyczny. W pierwszym znajdziemy literaturę popularnonaukową zarówno z dziedzin humanistycznych, jak również nauk ścisłych. Książki do języków obcych pochodzą od renomowanych wydawców, zarówno polskich, jak zagranicznych. Prawdziwą perełką księgarni jest dział muzyczny, w którego skład wchodzi parę tysięcy tytułów. Część z nich jest dedykowana profesjonalistom i nauczycielom, ale reszta amatorom i pasjonatom muzyki. Fachową pomoc oferuje pan Marek Kwiatkowski, który niegdyś opiekował się dziś już nieistniejącą księgarnią muzyczną. 

8. Księgarnia odkrywcy – ul. Gabriela Narutowicza 46

To księgarnia powstała specjalnie z myślą o pasjonatach historii. Została utworzona we współpracy z miesięcznikiem „Odkrywca”. Bogaty zbiór oraz przekrój tematyczny, obejmujący wszystkie epoki, począwszy od starożytności aż po historię XX wieku i współczesność, sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.   

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy