10 pomysłów na wiosenny weekend w Łodzi – rozrywka dla całej rodziny

10 pomysłów na wiosenny weekend w Łodzi – rozrywka dla całej rodziny

Wiosenna pogoda sprzyja rodzinnym wypadom – niekoniecznie za miasto. Rozrywka w Łodzi nie musi jednak ograniczać się do spaceru po Piotrkowskiej (chociaż to oczywiście też polecamy!). W obrębie miasta można znaleźć mnóstwo miejsc, które umożliwiają dobrą zabawę. Przygotowaliśmy 10 propozycji, z których skorzystać mogą całe rodziny.

1. Arena Laser Games

Znajduje się w Manufakturze i cieszy się ogromną popularnością. W rozgrywce na Arenie może wziąć udział osoba w każdym wieku, dlatego stanowi idealne miejsce na rodzinny wypad. Gracze są ubrani w specjalne kamizelki reagujące na wiązki laserowe; każdy wyposażony jest również w specjalny sprzęt. Grupa przemieszcza się po labiryncie, a jej celem jest zrealizowanie określonej misji. Nie jest to jednak takie proste jak może się wydawać na pierwszy rzut oka!

2. Eksperymentarium

Podobnie jak Arena Laser Games, Eksperymentarium znajduje się w Manufakturze. Nauka łączy się tu z zabawą. Świetne propozycja dla tych, którzy lubią spędzać wolny czas poznając nowe rzeczy – dlatego tak często odwiedzają je całe rodziny. 

3. Całoroczny tor saneczkowy na Rudzkiej Górze

Zjazdy na sankach to nie tylko zimowa rozrywka – w słoneczną pogodę możemy korzystać z toru na Rudzkiej Górze przez cały rok! Jego długość wynosi 580 metrów, a czas zjazdu to maksymalnie 1 min 20 s. Dzieci, które nie ukończyły jeszcze 8. roku życia, mają darmowy wstęp (oczywiście w towarzystwie osoby dorosłej; cena biletu: 6 zł).

4. Łódzkie zoo

Jeśli dopisuje pogoda, warto wybrać się do łódzkiego zoo znajdującego się przy ulicy Konstantynowskiej. Na odwiedzających czekają m.in. małpiarnia, wiwarium, a nawet… motylarium. Wspólne odkrywanie świata dzikich zwierząt z pewnością zainteresuje nie tylko najmłodszych!

5. Aquapark Fala

Rodziny, które preferują aktywny wypoczynek, z pewnością powinny odwiedzić Aquapark Fala, zlokalizowany w pobliżu zoo. Mega zjeżdżalnie, wodne place zabaw z (m.in. z ośmiornicą czy statkiem), most linowy, baseny – to wszystko stwarza nieograniczone wręcz możliwości dla miłośników pływania i dobrej zabawy.

6. Kręgielnia

Kręgielnia Król Kul znajdująca się w Sukcesji lub Grakula w Manufakturze mogą okazać się świetnym miejscem na rodzinny wypad. Rywalizacja w rodzinnym gronie to jednocześnie dobra okazja do wspólnej integracji i spędzenia wolnego czasu.

7. Wrotkarnia KołoWrotki

Wrotki wracają do łask – wyjście do KołoWrotków (znajdujących się przy Piotrkowskiej 217) to kolejny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Jeśli pogoda nie zachęca, to jazda na wrotkach będzie świetną okazją do wyprodukowania dodatkowej porcji endorfin. 

8. Tkalnia Zagadek

Escape roomy cieszą się ogromnym zainteresowaniem – miłośnicy zagadek i wszyscy, dla których Sherlock Holmes to postać kultowa, z pewnością odnajdą się w Tkalni Zagadek (al. Tadeusza Kościuszki 1). Do rozwiązania m.in. tajemnice sekretnej pracowni filmowej czy śmierci naukowca. Najodważniejsi odprawią tajemniczy rytuał łowcy snów…

9. Muzeum Animacji Se-ma-for

Miejsce, które łączy pokolenia. Se-ma-for pozwala przenieść się w świat bajek – Misia Kolargola, Małego Pingwina Pik-Poka czy kota Filemona. Liczne makiety, eksponaty i pokazy filmowe zaciekawią zarówno najmłodszych jak i tych trochę starszych. Muzeum znajduje się przy ulicy Sienkiewicza 100.

10. Ognisko na obrzeżach miasta

Nie trzeba wyjeżdżać na działkę, by cieszyć się piękną pogodą, spędzając czas na zewnątrz – wystarczy udać się w miejsce przeznaczone na ognisko. Uroczysko Lublinek jest chętnie wybierane przez łodzian spragnionych wypoczynku na świeżym powietrzu. Warto rozważyć także miejsce piknikowe usytuowane tuż przy siedzibie Leśnictwa Miejskiego.

 

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy